26 і 27 березня 2015 року Хмельницький національний університет відвідали з робочим візитом викладачі Державної вищої східноєвропейської школи в Перемишлі (Польща).

Цей візит є продовженням співпраці з Хмельницьким національним університетом у галузі розвитку польської філології.

З 16 до 20 грудня 2014 року студенти 3 курсу спеціальності «Філологія. Переклад (польська, російська мови)» відвідали Державну вищу східноєвропейську школу Перемишля у південно-східній Польщі, що неподалік польсько-українського кордону та за 350 км від Хмельницького (Україна). Наші студенти-третьокурсники під керівництвом старшого викладача кафедри слов’янської філології Юлії Серкової перебували на практиці – заняттях, які зорганізувала Державна вища східноєвропейська школа. Освітня програма під час навчального відрядження студентів була досить напруженою: щодня відбувалися навчання з польської мови, літератури. Додатково відбували заняття з історії польської культури, знайомство з традиціями, історією та мистецтвом польського народу.

Через три місяці після відвідування Перемишля студентами-філологами до Хмельницького національного університету прибули з продовженням навчально-освітньої програми викладачі Державної вищої східноєвропейської школи: Бартоломей Марчек, Агнєшка Гоцаль, Йоанна Гвіздала, Хенрик Ожог.

Протягом двох днів навчання уже студенти-другокурсники знайомилися з найновішою польською літературою, слухали лекції про сучасні лінгвістичні здобутки, а також мали можливість перевірити свої практичні комунікативні вміння, виконавши тестові завдання, що підготували для них викладачі-філологи Державної вищої східноєвропейської школи. Відрадним є те, що результати знань з польської філології студентів, що навчаються на спеціальності «Філологія. Переклад (польська, російська мови)», є досить високими. Із загальновизнаних в оцінюванні знань з іноземної мови за визначеними рівнями А1, А2, В1, В2, С1, С2 наші студенти отримали такі результати: В2 – 40 %, С1 – 42 %, С2 – 18 %. Такий рівень знань буде придатним і під час роботи у школі, і у роботі редактора, видавця, прес-секретаря чи спеціаліста у справах public relations, і в суспільному та щоденному житті.

Відбулася зустріч польської делегації викладачів із викладачами кафедри слов’янської філології, кафедри дизайну ХНУ, із директором Українсько-польського центру Юрієм Шалапком та проректором з міжнародних зв’язків Хмельницького національного університету Миколою Йохною, у ході якої обговорено умови спільної діяльності вищих навчальних закладів, перспективи розвитку зазначених кафедр у сфері міжнародного співробітництва, досягнуто домовленості щодо укладання угоди про співпрацю між Державною вищою східноєвропейською школою Перемишля та Хмельницьким національним університетом.

Наступна зустріч (з метою продовження навчання студентів) викладачів Державної вищої східноєвропейської школи Перемишля і студентів спеціальності «Філологія. Переклад (польська, російська мови)» відбудеться у стінах Хмельницького національного університету 27 квітня 2015 року. До скорих зустрічей!