2023 рік – 18 грудня 2023 року на кафедрі слов’янської філології Хмельницького національного університету відбулося чергове заняття із гостею з Польщі  – Едитою Гротек – лінгвісткою, присяжним перекладачем. Зустріч відбулася у рамках роботи розмовного клубу «Kawusiazmleczkiem», який діє на кафедрі слов’янської філології із жовтня 2023 року (керівник – старший викладач Світлана Войталюк). Учасниками зустрічі були викладачі та студенти-полоністи кафедри слов’янської філології.

2023 рік – 6 грудня 2023 року відбулася гостьова лекція з Дмитром Антонюком на кафедрі слов’янської філології Хмельницького національного університету для студентів ОПП «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад вкоючно), перша – польська», «Польська мова і література, друга мова – англійська», «Середня освіта (Мови і літератури (польська, українська))». До зустрічі під’єдналися охочі студенти інших спеціальностей та викладачі. Зацікавлених зустріччю зібралося понад 50 осіб.

2023 рік – 23 листопада у Хмельницький національний університет завітали цікаві сучасні письменниці Ольга Сидоренко, Ганна Джупина та Ольга Леус із літературної спільноти «Ловці слів», що функціонує у Хмельницькому.

2023 рік – 23 листопада студентам освітньо-професійних програм: «Філологія. Польська мова та література, друга мова – англійська», «Середня освіта. Мови і літератури (польська, українська)», «Філологія. Українська мова і літератури», «Середня освіта. Українська мова і література»,  «Середня освіта. Українська мова і література. Англійська мова», що вивчають вибіркову дисципліну «Основи журналістики» (викладач кандидат педагогічних наук, доцент кафедри слов’янської філології Інна Владиславівна Горячок) випала нагода поспілкуватися з випускницею-філологинею Хмельницького національного університету, журналісткою МТРК «Місто» Аліною Косаревою. Гостя активно ділилася власним досвідом та практичними ситуаціями, розповідала про тонкощі журналістської діяльності.

2023 рік – 13 листопада 2023 року в рамках розмовного клубу «Kawusia z mleczkiem» відбулося чергове гостьове заняття для студентів-полоністтів Хмельницького національного університетуорганізоване і проведене старшим викладачем кафедри слов’янської філології Світланою Войталюк натему «Штучний інтелект». Запрошена гостя, спікер заходу –  Klaudia Rogalska – тренер сучасних технологій, терапевт-VR, сертифікований педагог Google, засновниця Академії вчителів, розробниця онлайн-курсів. Вона захоплюється сучасними рішеннями та використанням технологій в освіті. Кожного дня працює зі вчителями, навчаючи їх використанням штучного інтелекту, віртуальної та розширеної реальності. Klaudia захоплюється спортом, гірськими екскурсіями, особистим розвитком і психологією.

2023 рік – 8 листопада на кафедрі слов’янської філології Хмельницького національного університету відбулося гостьове заняття із учителем польської мови ліцею №3 м. Кельце (Польща) Оленою Рябошапка. Зустріч відбулася на запрошення завідувача кафедри слов’янської філології Нелі Подлевської у рамках вивчення полоністичних дисциплін студентами-філологами кафедри, зокрема «Міжкультурна комунікація у перекладознавчому аспекті», «Методика викладання польської мови у закладах освіти» та ін.

2023 рік –  26 жовтня відбулася друга зустріч – засідання Розмовного клубу польської ови «Kawusia z mleczkiem», організований і проведений старшим викладачем кафедри слов’янської філології ХНУ Світланою Войталюк. Цього разу запрошений гість Sebastian Czapliński (Польща) – журналіст і блогер. Працює в засобах масової інформації. Друкувався в таких газетах як: «Gazeta Wyborcza», «Dziennik Zachodni», «Gazeta Krakowska». Протягом 6 років співпрацював із різними спортивними редакціями, серед яких: «Tygodnik Kibica» та портал «Ekstraklasa.net», де у 2013 році отримав звання «Журналіст року». З 2015 року працює журналістом найбільшого тижневика Тарнова та області – TEMI. Веде свій власний блог SuperCenzor.pl.

2023 рік – 17 жовтня 2023 року на кафедрі словʼянської філології Хмельницького національного університету відбулася гостьова лекція на тему «Застосування гейміфікації на заняттях польської мови як іноземної (Grywalizacja na zajęciach języka polskiego jako obcego)», участь в якій взяли викладачі кафедри та студенти-полоністи, зацікавлені тематикою заняття. Гостею стала Христина Лесів – викладачка курсу польської мови, як іноземної для українців при Варшавському університеті; викладачка школи «Проакцент» у місті Варшава (Польща). Заняття відбулося на запрошення викладачки кафедри слов’янської філології Тетяни Храпак.

2023 рік – 12 жовтня в Українсько-польському центрі європеської інтеграції ХНУ за ініціативи старшого викладача кафедри Світлани Войталюк відбулося гостьове заняття із Łukasz Szeliga (Польща) – репетитором, педагогом і тьютором. Викладач із досвідом роботи з представниками понад 60 країн. підтримує організації у сфері комунікаційних стратегій у цифрових медіа та творчій роботі, що спеціалізується на діяльності, пов’язаній з індустрією освіти. Як тьютор та фасилітатор підтримує вчителів та директорів у впровадженні персоналізованого підходу в школі – насамперед репетиторство, робота з учнями з міграційним досвідом та використання методів, спрямованих на розвиток самосвідомості учнів. Творець, співавтор та учасник соціальних ініціатив, що сприяють змінам в освіті (BeCom!, W.I.E.M, Timszel). Автор електронних курсів для вчителів та іноземців, а також курсів підготовки молоді до іспиту з польської мови у восьмому класі.

2023 рік – гостьове заняття з елементами дуальної освіти з «Методики навчання літератури» для студентів  4 курсу ОПП «Середня освіта. Мови і літератури (польська, українська))» проведено на тему «Нова українська школа: стратегія змін навчально-виховного процесу» за участі доцента кафедри слов’янської філології, кандидата педагогічних наук Інни Горячок та вчителя загальноосвітньої школи №13 ім. І. Хитриченка м. Києва Світлани Бойко.

2023 рік – 5 жовтня на кафедрі слов’янської філології було проведено гостьове заняття викладачами кафедри для наших студентів із залученням до співпраці викладачів університету та вчителів шкіл. Бінарну лекцію зі «Вступу до мовознавства» на тему «Лексична система мови» для першокурсників – здобувачів вищої освіти за ОПП «Філологія. Польська мова і література, друга мова – англійська», «Філологія. Українська мова і література», «Середня освіта. Українська мова і література», «Середня освіта. Польська мова і зарубіжна література», «Філологія. Прикладна лінгвістика» провели доцент кафедри слов’янської філології Наталія Торчинська та професор кафедри української філології Михайло Торчинський.

2023 рік – 14 вересня  студенти освітньо-професійних програм: «Філологія. Польська мова та література, друга мова – англійська», «Середня освіта. Мови і літератури (польська, українська)», «Філологія. Українська мова і літератури», «Середня освіта. Українська мова і література»,  «Середня освіта. Українська мова і література. Англійська мова», що вивчають вибіркову дисципліну «Основи журналістики» разом із викладачем кандидатом педагогічних наук, доцентом кафедри слов’янської філології Інною Владиславівною Горячок  відвідали головний телеканал області ТВ 7+.

2023 рік – Гостьові лекції з польської мови та літератури для студентів-полоністів Хмельницького національного університету за участі викладача польської мови та літератури Організації розвитку польської освіти за кордоном (ORPEG) (м. Варшава, Польща) Anna Miśkiewicz

2023 рік – 15 червня 2023 року студенти-полоністи Хмельницького національного університету та викладачі кафедри слов’янської філології мали нагоду бути запрошеними на лекцію Юлії Васейко – кандидата філологічних наук, доцента кафедри полоністики та перекладу Волинського національного університету імені Лесі Українки, яка для усіх зацікавлених викладанням польської мови прочитала лекцію в Академічному центрі польської мови та польської культури у Гданському університеті (Польща) на тему «Інтеркомпрехенсія та мовний трансфер у викладанні польської мови як іноземної».

2023 рік –  9 травня 2023 року було проведено гостьову лекцію для здобувачів освітньо-професійної програми «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська» (другого (магістерського) рівня вищої освіти) на тему «Інфомедійна грамотність як складник інформаційної безпеки». Гостьова лекція проводилася у рамках вибіркової дисципліни для магістрантів-полоністів «Міжнародні медіакомунікації в інформаційному просторі» (викладач – кандидат педагогічних наук, доцент Інна Горячок). Гостьовий лектор  – Оксана Почапська,  кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент, завідувач кафедри журналістики Кам’янець-Подільського національного університету імені І.Огієнка, медіатренер, член Національної спілки журналістів України, член Національної спілки письменників України, член Національної спілки краєзнавців України.

2023 рік – Бінарне практичне заняття з методики навчання української літератури було проведено для студентів 3 курсу спеціальності «Середня освіта. Українська мова та література. Англійська мова»  кандидатом педагогічних наук, доцентом кафедри слов’янської філології Інною Горячок та вчителем української мови та літератури вищої категорії Технологічного багатопрофільного ліцею імені Артема Мазура Наталією Левченко.

2022 рік – протягом 8 днів викладачі Варшавського університету (Польща) реалізовували міжнародний доброчинний проєкт «Солідарні з Україною» для вчителів/ викладачів/ майбутніх фахівців-філологів, які викладають/ викладатимуть польську мову як іноземну. Ці заняття розглядаємо як методичну допомогу для педагогів, які починають працювати вчителями/викладачами польської мови для іноземців. Особливо актуальними такі заняття стали для наших майбутніх полоністів – студентів спеціальностей кафедри слов’янської філології Хмельницького національного університету: «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська», «Середня освіта. Мови та літератури (польська, українська», які брали активну участь у всіх заняттях центру Полонікум Варшавського університету 

2022 рік – студенти 3 курсу спеціальності «Філологія. Українська мова і література» у рамках вивчення дисципліни «Методика навчання української мови у ЗЗСО» (викладач – зав. каф. слов’янської філології ХНУ, к. пед. н., доц. Н. Подлевська) взяли участь у гостьовій лекції-вебінарі «Практико-орієнтовані завдання на уроках української мови: подолання перешкод» для усіх охочих студентів та вчителів української мови і літератури України, який проводили викладачі з кафедри мовно-літературної освіти Інституту післядипломної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка: Н. Дика, зав. каф., к. пед. н., доц. та О. Глазова, к. пед. н., доц..

2022 рік – розпочався цикл занять із польської мови, польської літератури, методики викладання польської мови та літератури для студентів-полоністів Хмельницького національного університету. Заняття проводять викладачі Всеукраїнського координаційно-методичного центру навчання польської мови та культури в Дрогобичі (за угодою із кафедрою слов’янської філології ХНУ) протягом навчального семестру.

Заняття з польської мови для філологів-полоністів ХНУ

Заняття з польської мови у лютому 2022 р. для полоністів ХНУ

Заняття з польської мови у березні 2022 р. для полоністів ХНУ

Гостьові заняття з польської філології у квітні 2022 р. для студентів-полоністів ХНУ

Гостьові лекції для студентів-полоністів Хмельницького національного університету

2022 рік – студенти-полоністи Хмельницького національного університету мали змогу прослухати лекцію викладача Львівського національного університету, поета та перекладача, доктора Остапа Сливинського на тему «Proza Olgi Tokarczuk jako wyzwanie dla tłumacza: notatki na marginesach ukraińskiego przekładu powieści Księgi Jakubowe» («Проза Ольги Токарчук як виклик для перекладача: нотатки на полях українського перекладу повісті Книги Якова»).

2022 рік – відбулася відкрита лекція викладача Інституту польської глотодидактики Ягеллонського університету, д-р Адріани Прізель-Кані (м. Краків, Польща) на тему «Jak uczy się mózg? Neurobiologiczne podstawy dydaktyki języków obcych»

2022 рік15 вересня  студентам 2 курсу спеціальностей «Філологія. Слов’янські мови і літератури (переклад включно), перша – польська», «Середня освіта. Мови і літератури (польська, українська)», «Філологія. Українська мова і літератури», «Середня освіта. Українська мова і література. Англійська мова», що вивчають дисципліну «Основи журналістики» (викладач кандидат педагогічних наук, доцент кафедри слов’янської філології Інна Владиславівна Горячок)  випала нагода поспілкуватися з випускницею Хмельницького національного університету, журналісткою МТРК «Місто» Аліною Косаревою.

2022 рік –  18 травня 2022 року відбулася онлайн-зустріч із викладачами Львівського університету імені Івана Франка Оксаною Лозинською та Кристиною Миколайчук. Тема вебінару стосувалася викладання польської мови як іноземної в українському середовищі.

2022 рік12 травня студенти 3 курсу (бакалаврат) спеціальності «Філологія. Українська мова і література» у рамках вивчення обов’язкової дисципліни «Методика навчання української мови у ЗЗСО» та студенти 1 курсу (магістратура) спеціальності «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська» у рамках вивчення вибіркової дисципліни «Сучасний урок української мови у ЗЗСО» під керівництвом викладача означених дисциплін – завідувача кафедри слов’янської філології Нелі Подлевської – відвідали вебінар на тему «Фемінітиви як тема учнівського проєкту».

2022 рік31 березня 2022 року студенти 3 курсу спеціальності «Філологія. Українська мова і література» у рамках навчальної програми та вивчення дисципліни «Методика навчання української мови у ЗЗСО» (викладач – завідувач кафедри слов’янської філології ХНУ, кандидат педагогічних наук, доцент Н. Подлевська) взяли участь у гостьовій лекції-вебінарі для усіх охочих студентів та вчителів української мови і літератури України. Вебінар проводили колеги з кафедри мовно-літературної освіти Інституту післядипломної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка: Наталія Дика, завідувач кафедри, кандидат педагогічних наук, доцент та Олександра Глазова, кандидат педагогічних наук, доцент.

2021 рік – студенти 4 курсу спеціальностей «Філологія. Українська мова і літератури», «Середня освіта. Українська мова і література» ХНУ мали можливість послухати лекцію із «Синтаксису сучасної української літературної мови» (викладач к. філол. н., доц. кафедри слов’янської філології Н. Торчинська), яку для них провела к. філол. н., доц. кафедри української мови та методики її навчання Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини О. Дуденко.

2021 рік – гостьова лекція зі «Вступу до мовознавства» для студентів 1 курсу спеціальностей «Середня освіта. Мови і літератури (польська, українська)», «Філологія. Слов’янські мови і літератури (переклад включно), перша – польська», «Філологія. Українська мова і літератури», «Середня освіта. Українська мова і література», «Філологія. Прикладна лінгвістика», у якій разом із викладачем курсу, к. філол. н., доц. кафедри слов’янської філології Н. Торчинською взяла активну участь к. філол. н., доц. кафедри української мови та методики її навчання Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини В. Шиманська.

2021 рік – гостьова лекція для студентів-філологів 4 курсу спеціальностей «Філологія. Українська мова і література» та «Середня освіта. Українська мова і література та англійська мова» з дисципліни «Методика навчання української мови у закладах загальної середньої освіти» (викладач к. пед. н., доц. Н. Подлевська) за участі вчителя української мови і літератури, вчителя вищої категорії, вчителя-методиста Хмельницького НВК №4 Тетяни Головик

2021 рік – гостьова лекція з дисципліни «Основи журналістики» (викладач к. пед. н., доц. І. Горячок) для студентів 2 курсу спеціальностей: «Середня освіта. Мова і література (польська)» та «Філологія. Прикладна лінгвістика» з Анастасією Мазур, менеджером у рекламній агенції «Clever Digital»

2021 рік – Всеукраїнська методична майстерня сучасного вчителя-словесника. Видатні науковці, доктори, кандидати педагогічних наук, учителі-словесники проводили лекції та майстер-класи на актуальні теми сучасної лінгводидактики, які відвідували студенти-філологи ХНУ

2021 рік – 6 жовтня 2021 року відбулося навчальне онлайн-заняття з дисципліни «Методика навчання зарубіжної літератури» (викладач – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри слов’янської філології Інна Горячок) для студентів-четвертокурсників спеціальностей «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська», «Середня освіта. Українська мова і література. Англійська мова», «Філологія. Українська мова і література» Хмельницького національного університету.

2021 рік – кафедра слов’янської філології ХНУ долучилася до проєкту «9 лекцій для полоністів. Навколо мови і літератури» Інституту полоністики Варшавського університету (Польща) (Instytutu Polonistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego) та Прикарпатського національного університету, у ході якого провідні польські фахівці з польської лінгвістики, літератури, культури проводять відкриті лекції для студентів та викладачів, які пов’язані з вивченням чи навчанням полоністики :

* «Публічний дискурс з перспектив етики комунікації» провела доктор філологічних наук, професор Варшавського університету, працівник Інституту прикладної полоністики, керівник «Обсерваторії етики слова», голова Комісії етики спілкування Польської академії наук Анна Цеґєла.

«Bałkany we współczesnej literaturze polskiej» – лекція доктора літературознавства, польського поета і літературного критика, професора Гданського університету Артура Новачевського

«Cyprian Norwid – poeta wielkiego serio i małego buffo» («Ципріан Норвід – поет великої серйозності і маленького блазенства») лекцію провів норвідолог, доктор габілітований, професор Варшавського університету Томаш Корпиш.

Лекцію про літературні і культурні аспекти в навчанні польської мови як іноземної провела Віолетта Прухняк – ад’юнкт в школі польської мови та культури KUL, координатор мовної програми в літній школі польської мови та літератури KUL, а також курсів для лекторів, стипендистка Костюшинської Фундації і Visitting Profesor в університеті Індіани, керівник та викладач післядипломних курсів з вивчення польської мови як іноземної/другої з елементами польської культури (Чікаго), з 2003 р співпрацює з комісією щодо підтвердження знання польської мови як іноземної

Лекцію на тему «Ciągłość rozwoju języka polskiego» («Наступність розвитку польської мови») провів відомий польський мовознавець, професор, керівник відділу полоністики Варшавського університету (Польща), автор низки праць з історії польської мови, стилістики, діалектології Станіслав Дубіш

2021 рік – заняття для студентів-полоністів ХНУ, проведені викладачами польської мови та літератури Організації розвитку польської освіти за кордоном (Польща, м. Варшава), волонтерами, методистами Загальноукраїнського координаційно-методичного центру вивчення польської мови і культури при Спілці вчителів-полоністів України (м. Дрогобич, Львівська обл.). Заняття проводилися в рамках співпраці кафедри слов’янської філології ХНУ з ІМЗВО (Дрогобицька філія). Заняття проводили: Ілона Лясота, Анна Мішкевіч, Крістіна Мішкевіч протягом навчального семестру.

Відкриті заняття Ілони Лясота (Ilona Lasota) для студентів-полоністів

Відкриті заняття викладачів польської мови (м. Варшава, Польща) для студентів-полоністів

Заняття викладачів польської мови (м. Варшава, Польща) для студентів-полоністів

Заняття викладачів польської мови (Польща) для студентів-філологів кафедри слов’янської філології

2021 рік – 17 вересня 2021 року відбулося дуальне навчальне заняття з дисципліни «Основи журналістики» (викладач кандидат педагогічних наук, доцент кафедри слов’янської філології Інна Владиславівна Горячок) для студентів-другокурсників спеціальностей «Середня освіта. Мова і література (польська)», «Філологія. Українська мова і література», «Філологія. Германські мови і літератури (переклад включно), перша – англійська» Хмельницького національного університету у муніципальній телерадіокомпанії «Місто».

2021 рік участь студентів-філологів , що вивчають «Методику навчання української морви», «Методику викладання філологічних дисциплін» (викладач Н.Подлевська), взялим участь у заходах Херсонського державного університету, де працює Марія Іванівна Пентилюк, організував для всіх зацікавлених і особистістю видатного науковця, і методикою навчання Всеукраїнську методичну майстерню сучасного вчителя-словесника, яка тривала 6-8 квітня 2021 року. Протягом трьох днів видатні науковці, доктори, кандидати педагогічних наук, учителі-словесники проводили лекції та майстер-класи на актуальні теми сучасної лінгводидактики.

2021 рік – 10 березня 2021 року на платформі «Zoom» відбулася зустріч студентів Хмельницького національного університету із випускницею, ведучою телепередачі «Мама інстаграма» на регіональному обласному цифровому телеканалі Хмельницького «7+», Анастасією Гавриловою. Зустріч відбулася у рамках вивчення студентами курсу «Основи журналістики», викладачем якого є кандидат педагогічних наук, доцент кафедри слов’янської філології Горячок Інна Владиславівна.

2020 рік – відкриту лекцію «Роль перекладача у формуванні навколишнього світу» для студентів, що вивчають польську філологію, і викладачів кафедри слов’янської філології ХНУ провела Анна Плісь із м. Жешів (Польща), перекладачка художньої літератури з англійської, французької та єврейської мов на польську мову; рецензентка та редакторка, членкиня Польського товариства перекладачів літератури

2020 рік – для студентів усіх форм навчання спеціальностей «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська», «Середня освіта. Мови і літератури (польська, українська)» та викладачів кафедри слов’янської філології ХНУ лекцію на тему «Реалістична повість і соціологія на прикладі твору польського письменника Броніслава Відштайна «Долина нікчемності»» провів доктор Якуб Копер, викладач кафедри суспільних теорій та соціології сім’ї Інституту соціологічних наук Люблінського католицького університету Йоана Павла ІІ (Польща), член Капітули роботодавців та експертів цього ж університету; член Інституту соціальних та економічних досліджень Польської академії наук; член суспільної ради розвитку науки та вищої освіти Люблінського воєводства, радник міністра освіти і науки Польщі, професора Пшемислава Чарнка

2020 рік – для студентів спеціальностей «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська», «Середня освіта. Мови і літератури (польська, українська)» та викладачів кафедри слов’янської філології ХНУ лекцію на тему «Гваделупа в мексикансько-американському мистецтві» провела доктор Евеліна Банька, викладач кафедри американської літератури та культури Люблінського католицького університету Йоана Павла ІІ (Польща)