Міжнародні мовні і педагогічні практики

У рамках інтернаціоналізації освіти та здійснення міжнародної діяльності кафедрою слов’янської філології студенти освітніх програм «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська», «Польська мова і література, друга мова – англійська», «Середня освіта (Мови і літератури (польська, українська)» мають можливість проходити мовну (перекладацьку, лінгвокраїнознавчу), елементи педагогічної (методичної) практики у закладах загальної середньої освіти, закладах вищої освіти, мовних школах, у громадських організаціях Республіки Польща.

Наші студенти проходили практику у містах Польщі: Краків, Варшава, Люблін, Кельце, Перемишль, Катовіце та ін. Міжнародні практики часто відбуваються у рамках 8 міжнародних українсько-польських проєктів: https://ksf.khmnu.edu.ua/mizhnarodni-proyekty/, які кафедра слов’янської філології реалізувала з 2012 року. Проєкти фінансовані Міністерством закордонних справ Польщі, Канцелярією Президента Республіки Польща, Фундацією «Допомога полякам на Сході», «Свобода та демократія», NAWA та ін.

Ми пишаємося тим, що можемо гідно забезпечувати своїм студентам інтернаціоналізацію освіти, адже кожен студент-полоніст має можливість брати участь у пропонованих програмах міжнародної підвищення кваліфікації, набуття професійних компетентностей, обміні досвідом.

Керівниками міжнародних практик є завідувач кафедри Неля Володимирівна Подлевська та викладачі кафедри слов’янської філології.

Нижче подаємо декілька фото із різних етапів (різних років) міжнародних практик наших студентів, а також покликання на статті, що стосуються цього питання.

Інформація про міжнародні практики студентів-полоністів:

Студентські відгуки про участь у міжнародному польсько-українському проєкті «Підтримка кафедри слов’янської філології ХНУ»: Студентські відгуки про участь у міжнародному польсько-українському проєкті «Підтримка кафедри слов’янської філології ХНУ»

Додаткова інформація про міжнародні практики студентів-полоністів (зокрема у рамках NAWA) у новинах на сайті кафедри слов’янської філології: https://ksf.khmnu.edu.ua/