29 жовтня 2024 року у стінах Хмельницького національного університету пройшов І етап XV Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка, який, традиційно, проводить кафедра слов’янської філології. Мета Конкурсу – вшанувати творчу спадщину Великого Кобзаря, усвідомити її значущість у сучасному світі, стимулювати здобувачів освіти до вивчення української мови і літератури.
Цьогоріч участь у Конкурсі брали здобувачі різних ОПП бакалаврського і магістерського рівнів, із-поміж яких:
магістранти спеціальностей «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська», «Філологія. Українська мова і література», «Середня освіта. Українська мова і література»,
бакалаври, які навчаються на ОПП «Середня освіта (Мови і літератури (польська, українська))», «Середня освіта. Українська мова і література», «Середня освіта. Англійська мова і література», «Середня освіта. Біологія та здоров’я людини», «Туризм», «Соціальна робота. Коучинг», «Ерготерапія», «Декоративне мистецтво» та ін.
Здобувачам освіти запропоновано завдання творчого характеру з обов’язковим використанням цитат із творів Т. Шевченка та граматичним завданням відповідно до рівня (філологи / нефілологи). Роботи оцінюватиме журі у складі Наталії Торчинської (в.о. завідувача кафедри слов’янської філології, кандидат філологічних наук, доцент), Тетяни Мороз (доктор філософії, старший викладач кафедри слов’янської філології), Людмили Терещенко (старший викладач кафедри слов’янської філології). Основним критерієм є грамотність, креативність у висвітлені тематики твору і проєкція на сучасність.
Переможців конкурсу від ХНУ делегують на ІІ (обласний) етап, і будемо сподіватися, що вони потраплять і на ІІІ (Всеукраїнський) етап, де гідно представлять наш заклад освіти. Зауважимо, що переможниця І етапу попередніх років Вікторія Оришнюк (СОА-22) два роки поспіль ставала призеркою і на загальнодержавному рівні.
Бажаємо перемоги усім, хто продовжує відкривати для себе творчість Тараса Шевченка як скарбницю мудрості й джерело натхнення!
Інформація кафедри слов’янської філології