11 листопада в Україні відзначили День незалежності Польщі. Ця подія є важливою не лише для поляків, а й для українців, оскільки вона підкреслює дружні стосунки між двома народами.
Святкування було організоване Хмельницьким міським осередком Спілки поляків України (голова – Ірина Летавіна). Захід відбувся у приміщенні Хмельницького обласного науково-методичного центру культури та мистецтва, де зібралися представники польської громади і запрошені гості. Урочисте відкриття розпочалося з вітального слова Генерального Консула Республіки Польща у Вінниці Матеуша Натковського.
Головною подією свята став концерт, де виступили члени міського осередку Спілки поляків України. На початку концерту прозвучали національні гімни Польщі та України, що підкреслило дух солідарності між двома країнами. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять захисників України.
Учасники концерту співали народні та сучасні польські пісні, декламували вірші, грали на музичних інструментах. У заходах взяла участь і випускниця магістратури, яка навчалася на спеціальності «Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська» Вікторія Іванова (гр. ФПР-20), яка разом зі своєю донькою Анею виконала композицію «Polskie kwiaty».
Особливо зворушливим став виступ маленьких учасників Хмельницького міського осередку Спілки поляків України, які підготували патріотичні вірші та пісні.
На святкування завітали також представники культурних, освітніх і волонтерських організацій. Зокрема, Наталя Тітова – директор консультаційного центру Університету Марії Кюрі-Склодовської у Любліні, доктор історичних наук; Микола Дорожко – подільський поет-пісенник; Олександр Цюзик – обласний лідер профспілок громадських організацій; Наталя Підкова – волонтер, засновник волонтерської громадської організації «Зернятко добра» (з 2014 р.). Подія стала ще однією нагодою для зміцнення культурних зв’язків між двома народами.
Після концертної програми учасників запросили на частування традиційними польськими rogalami świętomarcińskimi. Гості мали змогу поспілкуватися в неформальній обстановці. Зокрема, Оксана Ранюк поспілкувалася з Генеральним Консулом Республіки Польща у Вінниці Матеушем Натковським, який зазначив, що багато чув про кафедру слов’янської філології Хмельницького національного університету, про активну діяльність її викладачів, студентів, про здобутки на всеукраїнському та міжнародному рівнях. Тож завершенням розмови стало запрошення вельмишановного Консула завітати до Хмельницького національного університету для ближчого знайомства з університетом і кафедро слов’янської філології.
Святкування завершилося спільним фото і дружнім обміном подарунками й сувенірами як символ подяки за підтримку та співпрацю.
Захід ще раз продемонстрував, що польсько-українська дружба залишається міцною, а спільні святкування є важливим елементом у зміцненні культурних зв’язків між нашими країнами.
Доцент кафедри слов’янської філології Оксана Ранюк