Протягом двох тижнів (8, 9, 15 і 16 квітня) одинадцятикласники Комунального закладу загальної середньої освіти «Ліцей №3 імені Артема Мазура Хмельницької міської ради» були активними учасниками профорієнтаційних заходів, проведених кафедрою слов’янської філології у Польсько-українському центрі євроінтеграції.
Викладачі кафедри та студенти-полоністи ознайомили майбутніх абітурієнтів, зокрема учнів профільних класів 11-А (українська філологія), 11-Г (іноземна філологія), 11-Е (українська філологія), 11-Є (іноземна філологія), з освітніми програми кафедри і факультету. Основний акцент було зроблено на можливостях навчатися на ОПП «Філологія. Польська мова і література, друга мова – англійська, переклад» і «»Середня освіта. Польська мова та зарубіжна література. Українська мова і література».




Завідувач кафедри Наталія Торчинська наголосила на особливостях навчання на ОПП кафедри, можливостях брати участь у програмах міжнародної та внутрішньої академічної мобільності, у міжнародних проєктах, конференціях, студентських форумах, зазначила, що здобувачі вищої освіти можуть взяти участь у програмі подвійного диплома відповідно до договору із Університетом імені Адама Міцкевича в Познані.



Доцент кафедри Інна Горячок розповідала про заходи, які проводить для студентів кафедра, факультет, університет (Дні відкритих дверей, зустрічі з цікавими людьми, ярмарки тощо), закцентувавши увагу на перевагах полоністичних спеціальностей, можливостях проходження практики в різних закладах, установах України, Польщі, Туреччини, брати участь у гостьових лекціях польських фахівців, що дозволяє спілкуватися з носіями мови.


Старший викладач кафедри Світлана Войталюк проводила з учнями Kahoot і гру «Міжмовна омонімія», спрямовані на активізацію інтересу до полоністики. Учасники з цікавістю долучилися до інтерактивних завдань, запам’ятали кілька базових фраз польською мовою та переконалися, що вивчення іноземної мови може бути захопливим і доступним. Усім присутнім запропонували смаколики, а переможцям гри окремі призи.


Про переваги навчання на полоністиці також розповідали викладачі кафедри Юлія Серкова і Зоряна Шаховал, наголосивши на можливостях скористатися програмою NAVA, займатися перекладацькою та індивідуальною викладацькою діяльністю у процесі навчання тощо.


Цікавим для учнів було спілкування зі студентами-полоністами (Юлею Фрейман, Діаною Гаврилюк, Дариною Жищинською, Каріною Візовською), які розповіли про власне навчання, про мовні практики, програми міжнародної мобільності та міжнародні проєкти, у яких самі брали участь, про культурно-освітні заходи, екскурсії, участь у гостьових заняттях, можливостях спілкуватися з носіями мови.




Представники кафедри запропонували учням інформаційні матеріали щодо сайту кафедри, освітніх програм, можливостей студентів тощо.

Щиро дякуємо директорові Комунального закладу загальної середньої освіти «Ліцей №3 імені Артема Мазура Хмельницької міської ради» Олені Дем’янівні Кенц, яка одночасно є нашим стейкхолдером, педагогу-організатору Людмилі Віталіївні Панчук та класним керівникам: вчителю англійської мови Тетяні В’ячеславівні Ромшиній (11-Г), вчителю української мови і літератури Тетяні Олександрівні Войтюк (11-Е); вчителю англійської мови Лілії Іванівні Дехтяренко (11-Є), вчителю української мови і літератури Юлії Миколаївні Олійник (11-А), які підтримали ідею відвідати Хмельницький національний університет, посприяли її реалізації, адже такі профорієнтаційні заходи не лише знайомлять із різними освітніми програмами ЗВО, а й допомагають школярам краще зрозуміти власні інтереси й схильності, сприяють формуванню свідомого вибору майбутнього професійного шляху.
Кафедра слов’янської філології Хмельницького національного університету відкрита для співпраці зі школами, вчителями, учнями та їхніми батьками, адже саме разом ми формуємо якісну освіту майбутнього.
Інформація кафедри слов’янської філології