Участь викладачів кафедри слов’янської філології у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Українська мова в національному та світовому вимірах»

29 травня 2025 року в Рівненському державному гуманітарному університеті відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Українська мова в національному та світовому вимірах», на вшанування пам’яті видатних мовознавців К. Ф. Шульжука і Г. М. Вокальчук, укотре одним зі співорганізаторів якої була кафедра слов’янської філології ХНУ.

Усі представники академічної спільноти, які зверталися до присутніх із вітальним словом, згадували про співпрацю із К. Ф. Шульжуком і Г. М. Вокальчук, про певні життєві моменти, дружнє спілкування тощо.  Із вітальним словом від Хмельницького національного університету виступив доктор філологічних наук, професор кафедри української філології Михайло Торчинський, який свого часу зустрічався із мовознавцями на різних конференціях.

Участь у пленарному засіданні взяла завідувач кафедри слов’янської філології, кандидат філологічних наук, доцент Наталія Торчинська, яка ознайомила присутніх зі змістом доповіді на тему «Лінгвістична природа речень з узагальненою семантикою в українському синтаксисі».

Оскільки науковці, на пошану яких проведено конференцію, працювали в галузях неології і синтаксису, то виступи на пленарному засіданні були присвячені саме питанням функціонування неологізмів у лексикології та фразеології і синтаксичній  будові української мови.

Інші викладачі кафедри слов’янської філології ХНУ взяли участь у роботі таких секцій, які організатори презентували як круглі столи:

«Інноваційні процеси в граматиці української та слов’янських мов ЄС» (Тетяна Мороз),

«Лексична система мови в її взаємозв’язках і динаміці» (Інна Горячок, Людмила Терещенко, Тетяна Храпак),

«Мовна освіта: проблеми та перспективи» (Оксана Ранюк),

«Міжкультурна комунікація та перекладознавство» (Неля Подлевська, Зоряна Шаховал).

Співпраця між університетами під час організації та проведення конференцій значно посилює їхній академічний та науковий вплив, дозволяє залучати ширше коло дослідників, обмінюватися знаннями, ідеями та досвідом між різними навчальними закладами. Отже, такі спільні проєкти закладають фундамент для майбутніх досліджень та освітніх ініціатив.

Інформація кафедри слов’янської філології