Протягом шести місяців (січень-червень 2025 року) тривав проєкт «Польська мова в доброму стилі – вебінари та вправи» («Polski w dobrym stylu – webinaria i ćwiczenia») за сприяння Центру польської мови і культури для Полонії (польської діаспори) та іноземців Університету імені Марії Кюрі-Склодовської (м. Люблін, Республіка Польща). Проєкт створено за ініціативи професора, спікера курсу Бартломея Малішевського із Центром польської мови та культури для Полонії (польської діаспори) та іноземців Університету імені Марії Кюрі-Склодовської та Центром освіти й студентських послуг у м. Любліні.
Щомісяця (28 січня, 18 лютого, 18 березня, 15 квітня, 13 травня, 10 червня) відбувалися онлайн-зустрічі з викладачами та студентами-полоністами з різних закладів вищої освіти України, Хмельницького національного університету зокрема. Учасниками курсу стали здобувачі освіти кафедри слов’янської філології спеціальностей «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська» – Максим Козоріз (ФППм-24), «Середня освіта (Мови і літератури (польська, українська))» – Катерина Українець (СОП-22), «Польська мова і література, друга мова – англійська» – Юля Фрейман (ФППА-23), Дарина Жищинська (ФППА-23), Каріна Візовська (ФППА-23), а також доктор філософії, старший викладач кафедри слов’янської філології Хмельницького національного університету Тетяна Мороз (детальніше з інформацією можна ознайомитися за покликанням https://ksf.khmnu.edu.ua/uchast-studentiv-polonistiv-ta-vykladachiv-kafedry-slovyanskoyi-filologiyi-u-proyekti-polski-w-dobrym-stylu-webinaria-i-cwiczenia/).
18 березня 2025 року відбулася третя онлайн-зустріч із Бартломеєм Малішевським, присвячена польській лексиці кіно та театру. Учасники мали змогу заглибитися у світ спеціалізованої термінології, що використовується в цих динамічних галузях мистецтва.


Останні три вебінари циклу, що відбулися 15 квітня, 20 травня та 10 червня, провела професор Університету імені Марії Кюрі-Склодовської (м. Люблін, Республіка Польща) Магдалена Румінська. Ці заняття були присвячені аналізу фейлетонів видатного польського письменника Болеслава Пруса. Незважаючи на літературне спрямування лекцій, пані професор майстерно поєднала теорію з практикою, використовуючи граматичні вправи під час пояснення матеріалу.




Сучасні вебінари – це не просто пасивне слухання. Вони збагачують освітній процес, оскільки містять інтерактивні елементи. Це водночас сприяє активній участістудентів, розвитку критичного мислення та кращому засвоєнню матеріалу. Для мовних спеціальностей, як-от полоністика, вебінари з носіями мови та практичними завданнями є безцінним інструментом для відпрацювання комунікативних навичок, розуміння живої мови та культурних нюансів.
Усі учасники курсу «Polski w dobrym stylu – webinaria i ćwiczenia» отримають сертифікати та доступ до електронних версій підручників з польської мови.
Щиро дякуємо організаторам, зокрема пану професорові Бартломею Малішевському, за змогу доєднатися до курсу викладачам та студентам-полоністам кафедри. Високий рівень викладання, актуальність матеріалів та професіоналізм лекторів зробили навчання максимально ефективним та цікавим. Отримані знання, безумовно, є безцінними у подальшому навчальному процесі.
Тетяна Мороз, доктор філософії, старший викладач
кафедри слов’янської філології