Захист дипломних робіт магістрів-полоністів

Випускна кваліфікаційна робота – це дипломна робота, яка виконується студентами випускного курсу для отримання освітньо-кваліфікаційного рівня «магістр».

Дипломна (магістерська) робота має на меті систематизувати, закріпити та розширити теоретичні знання студентів з передбачених навчальними планами дисциплін професійного циклу, навчити застосовувати ці знання на практиці для дослідження конкретних проблем, ознайомити з методами проведення наукового дослідження, а також навчити науково обґрунтовувати результати власних досліджень. Зміст роботи та форма її захисту демонструє рівень підготовленості випускника до професійної діяльності та підсумовує навчання студента в університеті, свідчить про рівень засвоєння основного матеріалу вивчених профільних дисциплін, спецкурсів та семінарів, демонструє здатність до опанування методології наукового дослідження.

Спеціалізацією «Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська» передбачаються такі основні напрями досліджень, у межах яких виконуються кваліфікаційні роботи із польської мови і літератури, перекладознавчих дисциплін, методики викладання польської мови.

Тематика дипломних робіт

1. Компаративний аналіз концентраційних таборів у творчості Зофії Налковської та Ванди Пултавської.

2. Переклад українських фразеологізмів на польську мову на прикладі роману С. Жадана «Месопотамія».

3. Поетонімікон польської та української байки у (на матеріалі творів Я. Леманського, І. Красіцького, Є. Гребінки, Л. Глібова).

4. Проблематика і характери у сучасній польській дитячій літературі на прикладі творів Ґжеґожа Касдепке та Йоанни Яґелло.

5. Францисканські мотиви в поетичній творчості Яна Твардовського

6. Розвиток польської лінгвістики у ХХ столітті.

7. Постать Томаша Падури – польсько-українського лірника в «українській» школі романтизму.

8. Формування професійної компетентності майбутніх філологівполоністів у процесі здобуття вищої освіти.

9. Полонізми у структурі української мови: теоретикофункціональний аспект.

10. Функціонально-виражальні можливості колоративів у сучасному польському поетичному дискурсі.

11. Компаративний аналіз творів Панаса Мирного «Повія» та Владислава Реймонта «Комедіантка».

12. Функціонування ергонімів у польсько-українському мовному просторі.

13. Лексико-семантична група на позначення посуду, кухонного начиння та приладдя у польській і українській мовах.

14. Мовна картина світу творів Яна Бжехви.

15. Репортерська парадигма Ришарда Капусьцінського.

16. Стереотип жінки та чоловіка у польській та українській мовах.

17. Інноваційні технології і засоби навчання у вивченні польської мови як іноземної.

18. Постмодернізм в українській і польській літературі.

19. Формування міжкультурної комунікації у студентів-полоністів у процесі навчання.

20. Використання інформаційно-комунікаційних технологій у викладанні польської мови в інклюзивному середовищі.

Цьогоріч захист дипломних робіт відбувався в режимі онлайн (відповідно до заходів, запроваджених в умовах карантину) 22-23.12.2020 р.

Голова комісії – д. філол.н., проф., завідувач кафедри української філології Торчинський М. М.

Члени комісії: к. пед. н., доц., завідувач кафедри слов’янської філології Подлевська Н. В., к. філол. н., доц., декан гуманітарно-педагогічного факультету Станіславова Л. Л., к. філол. н., доц. Торчинська Н. М., д. філософії, доц. кафедри Сашко І. С., секретар Коваль М. І.

Дипломна робота магістра є кваліфікаційним документом, на підставі якого Державна екзаменаційна комісія визначає найвищий рівень теоретичної та практичної підготовки випускника, його готовність до самостійної роботи за фахом і ухвалює рішення про присвоєння кваліфікації магістра. Метою підготовки магістерської роботи є поглиблення студентом теоретичних і практичних знань з обраного напряму спеціалізації, їх застосування при розв’язанні складних актуальних теоретико-практичних завдань, виявлення ступеня підготовки випускника до самостійної фахової діяльності. Обов’язковою формою впровадження наукових результатів є апробація магістерської роботи.