Кафедра слов’янської філології Хмельницького національного університету у співпраці з Товариством «Інтеграція Європа-Схід» (Польща) 2018 року отримала грант на продовження реалізації проекту «Нові кваліфікації – нові можливості. Підтримка кафедри слов’янської філології ХНУ», який фінансувався в рамках конкурсу Фундації «Допомога полякам на Сході» та співфінансувався в рамках допомоги Сенату Республіки Польща полякам за кордоном.
Метою міжнародного проекту став розвиток польської філології в Україні через підтримку кафедри слов’янської філології Хмельницького національного університету. Проект був призначений для підвищення професійної компетенції викладачів кафедри слов’янської філології ХНУ, учителів польської мови Хмельниччини через організацію курсів з методики навчання польської мови та практики-стажування для студентів-полоністів ХНУ у Польщі, а також оновлення навчально-методичної бази традиційних та мультимедійних матеріалів для навчання полоністики на кафедрі.
У попередніх інформаційних матеріалах ми вже повідомляли про хід реалізації проекту: про мету та початок реалізації проекту, про організовані безкоштовні тренінги з підвищення кваліфікації для 30 викладачів польської мови з Поділля в Україні (Польща); навчання, семінари і практики з польської мови та методики її викладання в м. Кельце Польщі для 15 студентів ХНУ – майбутніх філологів (славістів/полоністів); участь усіх учасників проекту в III Міжнародній виставці технологій та обладнання для освіти та конгресі «Освіта майбутнього» м. Кельце (Польща); про безкоштовні курси з методики викладання польської мови, організовані для учасників проекту у ХНУ (http://www.khnu.km.ua/root/page.aspx?l=0&r=8&p=24973).
Досить приємним є поповнення навчально-матеріальної бази кафедри слов’янської філології навчально-методичною літературою з полоністичних дисциплін, які читаються для студентів спеціальності «Філологія.
Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша польська» (бакалавр, магістр), а також для нової спеціальності «Середня освіта (Польська мова та література)» із додатковою спеціалізацією «Українська мова і література», набір на яку буде здійснено влітку 2019 року.
Забезпечення навчальною літературою здійснено за допомоги Товариства «Інтеграція Європа-Схід» (Польща, президент К. Каліта) та за фінансування Фундації «Допомога полякам на Сході». Навчально-методичне забезпечення спеціальностей кафедри вже стало доброю традицією завершення міжнародних українсько-польських проектів.
Щиро дякуємо Фундації «Допомога полякам на Сході» та Сенату Республіки Польща в рамках допомоги полякам за кордоном, а також нашому закордонному партнерові Товариству «Інтеграція Європа-Схід» за підтримку і розвиток польської мови на кафедрі слов’янської філології ХНУ, яка є основою майбутньої професійної діяльності наших випускників, а також підвищення кваліфікації професійних кадрів (викладачів, учителів польської мови) в Україні.
Інформація кафедри слов’янської філології