В травні 2022 року відбулася Міжнародна наукова конференція молодих україністів «Українська культура має силу», організаторами якої стали: кафедра україністики факультету прикладної лінгвістики Варшавського університету; кафедра української мови Національного університету Києво-Могилянська академія; філологічний факультет Донецького національного університету імені Василя Стуса; кафедрa української та зарубіжної літератур Криворізького державного педагогічного університету.
Охочі мовознавці, літературознавці і культурологи змогли взяти участь та виступити з науковими доповідями, присвяченими українській культурі, мові та літературі.
Участь у міжнародній конференції взяла здобувачка вищої освіти другого рівня (магістратура) спеціальності «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська» Марія Микулич (науковий керівник – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри слов’янської філології Інна Горячок). Тема доповіді «Історична пам’ять як основа жанрово-тематичної цільності роману Р. Іваничука «Мальви»».
Тема доповіді Марії Микулич актуальна тим, що національна історія для української літератури завжди була духовною основою, і розвиток нації можливий, якщо в її колективній пам’яті є усвідомлення історії як власної долі, розуміння її як учасника сьогодення. Учасниця презентувала відомий роман письменника «Мальви», розкрила основні події цього твору, що відбуваються в Україні, Криму та Туреччині XVII ст.
«Тема, яка й сьогодні актуальна як ніколи – патріотизм і збереження людської гідності. Про народну трагедію, що письменник відтворив у людських долях. Проблему яничарства, тобто національного відступництва. Роман є відвертим протестом не тільки проти соціальної кривди, а насамперед проти віками нав’язувального українцям комплексу меншовартості, попри будь-якого чужоземного гніту, що супроводжувався плюндруванням рідного краю, його духовних, релігійних, матеріальних цінностей і зрештою – проти бездержавності України. Українська культура – багата й неповторна, що проявляє себе в традиціях, обрядах, віруваннях, святкуваннях. Саме культура формує духовну спадщину нації, робить кожен народ неповторним.
Конференція відіграла важливу роль у формуванні й становленні молодих науковців-україністів, які змогли набути навичок наукового спілкування, поспостерігати за іншими науковими доповідями, навчитися мистецтву дискусії» (Марія Микулич).
Інформація кафедри слов’янської філології