Усі охочі, незалежно від їх віку, статі чи професії мають можливість здобувати неформальну/інформальну освіту. Це процес здобуття освіти, що не регламентований місцем, терміном і формою навчання. У більшості випадків таке навчання передбачає отримання актуальних практичних і теоретичних знань, навичок, опановування сучасних методів розв’язання професійних завдань, самоорганізоване здобуття певних компетентностей, удосконалення наявних знань та саморозвиток.
Освітній процес студентів-полоністів відбувається не лише в аудиторіях університету, але й із використанням неформального навчання. Особливо важливий такий досвід для магістрантів заочної форми навчання освітньо-професійної програми «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська». Зокрема, студенти групи ФППмз‑22 у процесі вивчення навчальної дисципліни «Міжнародні медіакомунікації в інформаційному просторі» разом із викладачем дисципліни кандидатом педагогічних наук, доцентом Інною Горячок долучилися до різноманітних курсів на платформах Прометеус, EdEra та інших.
Результати навчання, здобуті шляхом неформальної освіти, зокрема, представлені магістрантами Шармановою Наталією, Бойко Світланою, визнаються в системі формальної освіти в порядку, визначеному законодавством, а процедури їх визнання описуються відповідним Положенням про перезарахування результатів неформальної освіти у Хмельницькому національному університеті.
Позитивним є те, що не лише здобувачі освіти підвищують рівень своїх знань, набутих умінь і навичок, а й викладач дисципліни, зокрема Інна Горячок, є зразком для наслідування у цьому процесі, яка разом зі здобувачами освіти підвищує рівень професійної майстерності викладання означеної дисципліни.
Бажаємо студентам-полоністам успіхів у здобутті нових знань, розширенні світогляду та саморозвитку!
Інформація кафедри слов’янської філології