17 жовтня 2023 року на кафедрі словʼянської філології Хмельницького національного університету відбулася гостьова лекція на тему «Застосування гейміфікації на заняттях польської мови як іноземної (Grywalizacja na zajęciach języka polskiego jako obcego)», участь в якій взяли викладачі кафедри та студенти-полоністи, зацікавлені тематикою заняття.
Гостею стала Христина Лесів – викладачка курсу польської мови, як іноземної для українців при Варшавському університеті; викладачка школи «Проакцент» у місті Варшава (Польща).
Заняття відбулося на запрошення викладачки кафедри слов’янської філології Тетяни Храпак.
Лекція відбулася на платформі Zoom, де була представлена презентація із зазначенням різних цікавих ігор.
Зустріч розпочалася із «Мозкового штурму» на платформі Mentimeter, де студенти вказали свої асоціації зі словом «gra».
Розглянули питання «Що дають нам ігри?» у навчальному аспекті, де виокремили кілька важливих пунктів та дійшли до висновку, що ігри важливі як у роботі із дітьми та молоддю, так і на заняттях із дорослими.
Христина Лесів запропонувала декілька ігор, у які можна грати на стаціонарних заняттях, зокрема Dixit, Kości opowieści, Czarne historie. Також розповіла, як правильно виготовити та оформити настільну гру самостійно.
Важливим елементом сучасних занять із вивченням польської мови є інтернетджерела. Викладачка презентувала студентам декілька онлайн ігор, які можна застосувати на різних формах проведення заняття (онлайн та стаціонарно): wordwall, learning apps, prezi, genially.
Важливим доповненням доповіді стали допоміжні дидактичні матеріали для вчителів польської мови, а також онлайнсторінками, на яких можна черпати натхнення для створення своїх особистих ігор на заняттях.
Матеріали заняття викликали жваве обговорення, доповнилося дискусійними питаннями, завершилася спільним прийняттям положень щодо організації занять із застосуванням гейміфікації. Студенти ділилися власним досвідом використання ігор на заняттях (адже дехто із них працює учителями польської мови) та враженнями від гостьової лекції із Христиною Лесів.
Хочемо зазначити, що відвідування гостьового заняття, звісно ж, розширює знання наших студентів, які вони отримали на заняттях в університеті, а також вони матимуть змогу (за бажанням) подати пропозицію викладачеві методичних дисциплін перезарахувати їм опрацьований матеріал. І найосновніше для майбутнього філолога-полоніста – це спілкування із носієм мови, набуття додаткових професійних компетентностей.
Інформація кафедри слов’янської філології