Захист дипломних робіт та випуск магістрів-2019

Цього року кваліфікаційні (дипломні) роботи на кафедрі слов’янської філології захистили 25 випускників спеціальності «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська»

Теми студенти обрали ще у вересні 2018 року, над якими працювали протягом навчання в магістратурі. Науковими керівниками були викладачі кафедри слов’янської філології.

Тематика дипломних робіт достатньо сучасна й актуальна, що вирішує проблемні питання польської мови, польської літератури, перекладу, польської лінгводидактики:

Полонізми в українських грамотах XIV–XV ст.

Позитивізм у польській та українській літературі ХХ ст.

Історія польського мовознавства: основні етапи та напрями розвитку

Особливості спортивної термінології в українсько-польському дискурсі

Специфіка поетики роману Я. Вишневського «Самотність у мережі»

Трилогія «Богдан Хмельницький» Михайла Старицького і роман «Вогнем і мечем» Генріка Сенкевича у літературі XIX ст.

Лексеми на позначення назв квітів у польській та українській мовах

Особливості функціонування етикетних форм у польській та українській мовах

Використання елементів лінгвокраїнознавства під час вивчення польської мови як іноземної

Формування риторичних умінь студентів-філологів у процесі навчання полоністичних дисциплін

Формування ціннісних орієнтацій студентів-полоністів у процесі здобуття філологічної освіти

Образ тоталітарної держави і радянської людини в польській публіцистиці (на прикладі репортажу «Імперія» Ришарда Капусцінського)

Лексико-семантичне поле «обличчя людини»: структура та стилістично-виражальні можливості (на прикладі польської поезії)

Лексико-семантичні особливості польських рекламних текстів

Малі життєві драми у вибраних новелах Болеслава Пруса

Формування у майбутніх перекладачів міжкультурної компетентності у професійному мовленні (польська та українська мови)

Польсько-українська мовна взаємодія у структурі говірок

Формування лінгвометодичної компетентності майбутніх викладачів

іноземної мови (польської) у процесі фахової підготовки

Особливості польської публіцистики XIX-XX століть

Табірний світ тоталітарної системи крізь призму літератури (за творами Ґустава Герлінґа-Ґрудзінського і Тадеуша Боровського)

Мовні особливості носіїв польської мови на Рівненщині

Компаративний аналіз публіцистичних творів Ганни Кралль та Зоф’ї Налковської

Зоолексеми як об’єкт лінгвістичних досліджень у мові польських та українських казок

Польські запозичення у творах українських письменників

Порівняльний аналіз балади «Pani Twardowska» Адама Міцкевича та «Твардовський» Петра Гулака-Артемовського

Образи природи у вибраних творах Ольги Токарчук

Абревіації в мові польських інтернет-ресурсів: структура і стилістичні функції

Захист дипломних робіт відбувся відповідно до наказу по ХНУ про захист дипломних робіт та склад екзаменаційних комісій.

Щиро вітаємо наших випускників з успішним завершенням навчання на спеціальності «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська» та здобуттям кваліфікації магістрів філології, перекладачів, викладачів польської мови і літератури, вчителів польської мови! Бажаємо успіхів на професійній ниві, нових звершень і здобутків!