Гостьова лекція з інфомедійної грамотності для студентів-полоністів

На засадах міжвузівської співпраці між кафедрою слов’янської філології Хмельницького національного університету та кафедрою журналістики Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка 9 травня 2023 року було проведено гостьову лекцію для здобувачів освітньо-професійної програми «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська» (другого (магістерського) рівня вищої освіти) на тему «Інфомедійна грамотність як складник інформаційної безпеки». Гостьова лекція проводилася у рамках вибіркової дисципліни для магістрантів-полоністів «Міжнародні медіакомунікації в інформаційному просторі» (викладач – кандидат педагогічних наук, доцент Інна Горячок).

Гостьовий лектор  – Оксана Почапська,  кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент, завідувач кафедри журналістики Кам’янець-Подільського національного університету імені І.Огієнка, медіатренер, член Національної спілки журналістів України, член Національної спілки письменників України, член Національної спілки краєзнавців України (https://journkaf.kpnu.edu.ua/pochapska-oksana-ivanivna/)

 З вітальним словом до присутніх звернулася кандидат педагогічних наук, доцент Інна Горячок, яка представилагостьового лектора та налаштувала аудиторію на сприйняття інформації.

Хочемо зазначити, що хоч і лекція проводилася для магістрантів-полоністів у рамках вибіркової дисципліни «Міжнародні медіакомунікації в інформаційному просторі», однак долучитися мали змогу усі охочі студенти-філологи, які вивчають дисципліну «Журналістика» як вибіркову. Важливо додати, що також співучасниками-слухачами були студенти (які вивчають соціальні комунікації) Криворізького державного педагогічного університету разом із викладачем, кандидатом філологічних наук, доцентом, магістранткою нашої спеціальності Наталією Шармановою.

Гостьову лекцію проведено з використання платформи Zoom. Навчальний матеріал доповнювався цікавою, змістовною мультимедійною презентацією, яка побудована за принципом образно-графічного запам’ятовування, що сприяє формуванню необхідних фахових компетентностей для майбутньої професійної діяльності за обраною спеціальністю здобувачів вищої освіти.

Під час лекції здобувачі вищої освіти отримали надзвичайно цікаву, вичерпну та корисну інформацію про особливості сучасного медійного простору, про маніпуляції, фейки, трансформації медіапростору, значення нових джерел інформації, уміння опрацьовувати інформацію, яку вони надають. Адже в сучасному насиченому інформацією житті вміння критично мислити, перевіряти достовірність інформації, відрізняти маніпуляції з інформацією – важливий складник формування інформаційної гігієни.

Високий професіоналізм, педагогічна майстерність, компетентність Оксани Почапської  викликали позитивні враження та  зацікавленість слухацької аудиторії.

Після закінчення лекції завідувач кафедри слов’янської філології Неля Подлевська подякувала нашій гості, зазначила важливість прочитаної лекції для суспільства (студентів зокрема) в сучасному інформаційному просторі, вагомість отриманої інформації на лекції усіма слухачами та можливість використання її у щоденні, висловила сподівання на подальшу плідну співпрацю.

Науково-педагогічні працівники та здобувачі вищої освіти відзначили прогресивний, інноваційний формат проведення гостьової лекції, її високий теоретико-практичний, методичний рівень, який відповідає сучасним вимогам вищої школи. Здобувачі мали змогу  поставити запитання, висловити свої думки, отримати відповіді, а також зробити лаконічні, змістовні висновки. Ця форма навчання забезпечить нашим здобувачам вищої освіти можливість безпосереднього спілкування з фахівцями та отримання нових знань.

Інформація кафедри слов’янської філології