«Грантові можливості наукової співпраці» – участь викладачів кафедри

23 лютого завідувач кафедри слов’янської філології Неля Подлевська та старший викладач кафедри Світлана Войталюк взяли участь у семінарі «Грантові можливості наукової співпраці», що відбувався у змішаному форматі у Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна.

У процесі семінару прозвучали доповіді на теми:

–  «Національний Фонд досліджень України: нові грантові можливості для українських вчених». Спікери: Андрій Кузнєцов, перший заступник виконавчого директора з питань грантової підтримки Національного Фонду досліджень України і Тетяна Берегова, начальник управління грантового забезпечення Національного Фонду досліджень України;

–  «Офіс Горизонт Європа в Україні» та майбутні можливості для українських учасників». Спікер: Надія Наумова, головний спеціаліст відділу «Офіс Горизонт Європа в Україні» Національного Фонду досліджень України;

–  «Практичні аспекти участі у Програмі «Горизонт Європа»: пошук можливостей, партнерів,  підготовка пропозицій до участі у конкурсах». Спікер: Олександр Моісеєв, головний спеціаліст відділу «Офіс Горизонт Європа в Україні» Національного Фонду досліджень України;

–  «Цифровізація, промисловість та космос»: загальна характеристика, результати та можливості». Спікер: Максим Колісник, головний спеціаліст відділу «Офіс Горизонт Європа в Україні» Національного Фонду досліджень України.

Учасники семінару дізналися актуальну інформацію про грантові можливості для науковців, процес подачі заявок для отримання грантів, підготовку до конкурсів, міжнародну наукову співпрацю тощо. Захід пройшов у форматі плідної дискусії, де всі охочі ставили свої запитання.

Хочемо зазначити, що участь наших викладачів у всеукраїнському семінарі є актуальною та необхідною, адже кафедра протягом років її роботи систематично подає заявки на міжнародні гранти та реалізовує проєкти, спрямовані на підвищення освітньо-наукового потенціалу викладачів кафедри, покращення навчально-методичного та матеріально-технічного її забезпечення, а також на формування професійних комппетентностей майбутніх фахівців. А викладачі-учасники семінару, зокрема Н. Подлевська, є керівником реалізації 8 міжнародних проєктів на кафедрі слов’янської філології та 3 особистих проєктів, а С. Войталюк – ініціатором подання грантових заявок на кафедрі та розробником сертифікатної програми для вчителів польської мови, яка стосується здійснення проєктної діяльності. Із додатковою тематичною інформацію можна ознайомитися на сайті кафедри: https://ksf.khmnu.edu.ua/mizhnarodni-proyekty/.