![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20191116.jpg)
16 листопада 2019 року у стінах Хмельницького національного університету відбувся І етап ІV олімпіади з історії Польщі, яка спрямована на молодь 15-17 років (які вивчають польську мову), в основному учнів випускних класів закладів загальної середньої освіти.
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20191116-3.jpg)
Організаторами олімпіади є Фундація «Свобода і демократія» (м. Варшава) та Польське історичне товариство. Олімпіада відбувалася за підтримки Генерального консульства Республіки Польща у Вінниці. В олімпіаді взяли участь 33 учасники, у тому числі й студенти 2 курсу спеціальності «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська».
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20191116-5-1024x338.jpg)
Олімпіада розпочалася о 12 годині, завдання для якої привезла Йоанна Шеліга – віце-консул Генерального консульства Республіки Польща у Вінниці. Завдання учасники мали виконувати півтори години, однак впоралися швидше, мотивуючи тим, що завдання не були надто складними для них.
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20191116-7-1024x431.jpg)
Також до учасників олімпіади звернувся проректор з міжнародних зв’язків М. Йохна, розказавши про міцні міжнародні науково-навчальні зв’язки Хмельницького національного університету, про участь майбутніх студентів-полоністів у міжнародних проектах кафедри слов’янської філології, закликавши навчатися на полоністичних спеціальностях Хмельницького національного університету.
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20191116-9.jpg)
Участь в організації та проведенні олімпіади взяли: завідувач кафедри слов’янської філології Н. Подлевська, голова Спілки вчителів польської мови Хмельницької області, старший викладач Ю. Серкова та старший викладач кафедри слов’янської філології О. Дутковська. Усі організатори олімпіади розказали учням-випускникам ЗЗСО про можливість вивчати польську філологію на спеціальностях «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська» та «Середня освіта. Мови і літератури (польська, українська)», запросивши на навчання до Хмельницького національного університету.
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20191116-11.jpg)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20191116-12.jpg)
Участь в змаганнях такого типу не лише сприяє розвитку історичних інтересів, а також поглибленню знань і вмінь в історичній галузі, і дає можливість для кращого пізнання історії і культури Польщі. Студенти, як і учні, продемонстрували свої знання в галузі полоністики, а також з польської мови, яку активно вивчають у школі й університеті.
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20191116-14-1024x314.jpg)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20191116-15-1024x530.jpg)
Участь в Олімпіаді – це не лише розвиток історичних інтересів, поглиблення знань та навичок з історії Польщі, але, насамперед, можливість більше дізнатися про польську історію та культуру народу, мову якого вивчають українці.
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20191116-17.jpg)
Переможців І етапу й учасників ІІ етапу визначає комісія на інтернет-сторінці Фундації «Wolnosc i Demokracja» www.wid.org.pl. і порталі www.kresy24.pl
Бажаємо перемогти найсильнішим! Чекаємо результатів!
Інформація кафедри слов’янської філології