За умовами виконання міжнародного українсько-польського проекту «Нові кваліфікації – нові можливості. Підтримка кафедри слов’янської філології ХНУ» у партнерстві з Товариством «Інтеграція Європа-Схід» та за фінансування Фундації «Допомога полякам на Сході» та співфінансування в рамках допомоги Сенату Республіки Польща полякам за кордоном (відповідно до отримання гранту кафедрою слов’янської філології) з 8 до 12 жовтня у Хмельницькому національному університеті на базі Українсько-польського центру європейської інтеграції було проведено безкоштовні курси з методики викладання польської мови для викладачів кафедри слов’янської філології, вчителів польської мови, студентів-полоністів.
На курсах працювала п. Ева Калета, вчитель польської мови у Навчально-виховному комплексі шкіл у м. Сташів (Польща), яка читала лекції учасникам курсів із використання новітніх європейських методик викладання польської мови; проводила психолого-педагогічні та мовні тренінги, елементи яких можуть використовуватися на заняттях з польської мови; вела практичні заняття з використанням інтерактивних методик навчання польської мови як іноземної.
П. Юлія Серкова, старший викладач кафедри слов’янської філології, голова Спілки вчителів польської мови Хмельницької області ознайомлювала слухачів курсів із методикою використання елементів дистанційного навчання польської мови в сучасних інноваційних методиках та застосування мультимедійних засобів у навчанні польської мови як іноземної.
По закінченні курсів з методики викладання польської мови завідувач кафедри слов’янської філології Неля Подлевська підвела підсумки участі слухачів курсів у міжнародному українсько-польському освітньому проекті «Нові кваліфікації – нові можливості», наголосила на основних аспектах навчання впродовж життя як майбутніх полоністів, так і вчителів-практиків, запросила до співпраці вчителів польської мови Хмельницької області.
Кожен учасник методичних курсів отримав диплом про їх закінчення (за підписом Хмельницького національного університету (Україна) і Товариства «Інтеграція Європа-Схід» (Польща)) та в подарунок книгу польською мовою.
Бажаємо всім учасникам (викладачам, учителям, студентам) курсів з методики викладання польської мови у Хмельницькому національному університеті успіхів в опануванні нових ідей, творчості й креативності у навчанні інших, саморозвитку і самовдосконалення в досягненні професійних висот!
Запрошуємо до співпраці усіх зацікавлених вивченням польської мови!
Інформація кафедри слов’янської філології