28 жовтня в Києві за ініціативи Державної служби України з етнополітики та свободи совісті відбувся Всеукраїнський форум польської національної меншини (спільноти) України «Поляки України: спільний голос, жива спадщина».
Захід розпочався з ранкової літургії в Кафедральному соборі Святого Олександра, на якій присутні були також представники посольства та консульств Республіки Польща в Україні.
Учасники й гості форуму взяли участь у серії панельних дискусій, присвячених національно-культурному відродженню, збереженню культурної спадщини, розвитку польської мови та ролі польської громади в умовах війни.
Основна частина форуму складалася з чотирьох панельних дискусій:
– панель №1 «Національно-культурне відродження поляків у часи незалежності Української держави»;
– панель №2 «Національно-культурна спадщина поляків України: надбання та проблеми збереження»;
– панель №3 «Поляки України в суспільно-політичному житті України в контексті російсько-української війни, їх внесок у протидію російської агресії»;
– панель №4 «Розвиток та популяризація польської мови в Україні».
Учасниками форуму були викладачі кафедри слов’янської філології Хмельницького національного університету Зоряна Шаховал, Тетяна Храпак, Марія Мацькович (спікер панелі №4, голова Спілки вчителів-полоністів в Україні, директор Загальноукраїнського координаційно-методичного центру вивчення польської мови та культури в Дрогобичі), та магістрантки, які навчаються на ОПП «Слов’янські мови і літератури (переклад включно), перша – польська», Світлана Буланова (гр. ФППм-24-1), Марина Горбач (модератор панелі №4, гр. ФППмз-23-1), Катерина Скочеляс, Наталія Тихончук, Ольга Ткаченко (гр. ФППм-23-1).
Також доєдналися до форуму і наші випускники, зокрема магістрантка Тетяна Петровська (ФППм-22).
Під час проведення форуму було обговорено питання, пов’язані з життям польської спільноти в Україні, її внесок у розвиток держави та збереження культурної спадщини, а також про організацію вивчення польської мови в Україні в закладах загальної середньої освіти (зокрема і з польською мовою навчання) і закладах вищої освіти, про виклики, які постають перед учителями й викладачами під час освітнього процесу.
Завдяки участі у форумі викладачі та магістрантки кафедри слов’янської філології долучилися до полонійної спільноти, отримали нові знайомства та цікавий досвід.
Прослухати виступ модератора і водночас нашої магістрантки Марини Горбач можна тут:
Заходи подібного зразка сприяють розвиткові міжнародних зв’язків, розширенню можливостей співпраці між різними закладами з метою культурно-освітнього взаємовпливу, формуванню толерантного ставлення до представників інших етносів тощо.
Інформація кафедри слов’янської філології