Міжнародна діяльність, пов’язана із розвитком полоністики у Хмельницькому національному університеті, здійснювалася ще до відкриття полоністичної спеціальності. Однак у 2012 році із відкриттям на кафедрі слов’янської філології спеціальності «Філологія. Переклад (Польська мова)», яка згодом за наказом МОН України була перейменована на «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно)», почався новий етап розвитку міжнародного співробітництва.
► Звіт про міжнародну діяльність за 2023 рік
► Звіт про міжнародну діяльність за 2022 рік
► Звіт про міжнародну діяльність за 2021 рік
► Звіт про міжнародну діяльність за 2020 рік
► Звіт про міжнародну діяльність за 2019 рік
► Звіт про міжнародну діяльність за 2018 рік
► Звіт про міжнародну діяльність за 2017 рік
► Звіт про міжнародну діяльність за 2016 рік
► Звіт про міжнародну діяльність за 2015 рік
► Звіт про міжнародну діяльність за 2014 рік
У 2012 році підписується угода про співробітництво із Товариством «Інтеграція Європа-Схід» (Польща, президент Товариства Кшиштоф Каліта), за умовами якої пропагується вивчення польської мови за започаткованою Міністерством закордонних справ Республіки Польща програмою підтримки полонійного середовища на Сході.
Методичний семінар «Полонійний навчальний мультицентр» відбувся у м. Кельце, Польща, 16-20.10.2012 р., в якому взяли участь декан ГПФ Станіславова Л. Л., завідувач кафедри української філології Торчинський М. М., старший викладач польської мови кафедри слов’янської філології Сєркова Ю. І. та 12 студентів спеціальностей «Філологія. Українська мова і література» та «Філологія. Переклад (Польська, російська мови)». У рамках співробітництва з Товариством «Інтеграція Європа-Схід» (міжнародний проект «Multicentrum Chmelnicki-Winnica») у 2012 році придбано 7 комп’ютерів, інтерактивну мультимедійну дошку, відеотеку, навчальну літературу.
8 грудня 2012 року у ХНУ відбулося закриття I етапу проекту «Полонійний навчальний мультицентр», фінансованого Міністерством закордонних справ Польщі. Представники польської сторони зустрілися з керівництвом, зі студентами ХНУ, з учнями шкіл, які зацікавлені у вивченні польської мови.
У грудні 2012 року старший викладач кафедри Юлія Серкова із рук Президента Республіки Польща Броніслава Коморовського була нагороджена Орденом «Офіцерський Хрест» за заслуги перед Республікою Польща. Юлія Іванівна – відома давно багатьом подолянам. Вона не тільки навчає студентів (а раніше учнів школи), а ще й консультує усіх, хто має наміри реалізувати свої права, володіючи «Картою поляка», словом усіх – кого приваблює перспектива наближення до Євросоюзу.
У 2013 році відбулася літня мовна практика для студентів спеціальності «Філологія. Переклад (польська, російська мови)» у м. Варшава (Польща).
У 2013 р. студентка спеціальності «Філологія. Українська мова і література» (додаткова спеціальність «Польська мова») Шатковська Оксана пройшла стажування з викладання польської мови і літератури у загальноосвітніх навчальних закладах Польщі (Дортмундсько-Вроцлавська Фундація ім. Святої Ядвіги).
У 2013 році 15 студентів спеціальності «Філологія. Переклад (Польська, російська мови)» пройшли мовну практику студентів у Польщі, м. Варшава (Інститут міжнародної освіти).
За допомоги Фундації «Поміч полякам на Сході» за 2006-2013 рр. кафедра слов’янської філології поповнилася науковою літературою для навчання студентів польської мови: 24 томи «Велика енциклопедія», підручники для I-IV курсів ВНЗ, перекладознавчі, енциклопедичні, лінгвістичні словники.
У травні 2014 року відбулася зустріч студентів I і II курсів спеціальності «Філологія. Переклад (Польська, російська мови)» з міжнародним експертом європейських освітніх програм, директором Європейського фонду науки «Інститут інновацій», кандидатом економічних наук Тадеушем Троциковським. Цікавою для студентів стала лекція відомого експерта щодо можливостей навчання студентів у Польщі, налагодження зв’язків для отримання подвійного диплома.
А у березні 2015 року відбулася зустріч викладачів Державної вищої східноєвропейської школи в Перемишлі (Польща) зі студентами спеціальності «Філологія. Переклад (польська, російська мови)», що є результатом довготривалої співпраці у сфері навчання і вивчення польської мови.
Ще одним новим етапом у розширенні горизонтів міжнародного співробітництва у 2014 році став початок нового українсько-польського проекту під назвою «Розвиток польської освіти в Україні через підтримку кафедри слов’янської філології у Хмельницькому національному університеті», реалізований кафедрою слов’янської філології та УПЦ у партнерстві з товариством «Інтеграція Європа-Схід», основною метою якого є розвиток польської освіти в Україні. Грант був наданий кафедрі слов’янської філології ХНУ Міністерством закордонних справ Польщі у контексті гранту «Співпраця в галузі громадської дипломатії в 2014 році».
У 2014 році викладачі кафедри Ю. Серкова та І. Сашко взяли участь у IV Конгресі польських наукових товариств поза межами Польщі, який відбувся у Польській академії вмінь у Кракові під почесним патронатом Президента Польщі Броніслава Коморовського.
У 2014 році відбувся навчально-методичний семінар кафедри слов’янської філології у ЗНЗ Польщі (м. Кельце) у рамках виконання міжнародного українсько-польського проекту «Розвиток польської освіти в Україні через підтримку кафедри слов’янської філології Хмельницького національного університету».
У 2014 році відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Польська мова в українській освіті – перспективи в аспекті європейської інтеграції», у якій взяли участь науковці-лінгвісти і практики-лінгводидакти з українських вищих та загальноосвітніх навчальних закладів міст: Київ, Харків, Глухів, Полтава, Умань, Острог, Вінниця, Кам’янець-Подільський, Хмельницький, а також польських навчальних закладів міст: Кельце, Сташов, Люблін, Бидгощ, Вроцлав, Лодзь, Варшава.
У 2014 році завідувач кафедри слов’янської філології Неля Подлевська у складі делегації Хмельницького національного університету взяла участь у підписанні Угоди про створення консорціуму Східноєвропейських університетів у Люблінському католицькому університеті імені Івана Павла ІІ (Польща).
У 2015 році кафедра слов’янської філології у ХНУ спільно з Люблінським католицьким університетом ім. Івана Павла ІІ провели Міжнародну науково-практичну конференцію «Духовний розвиток особистості в аспекті слов’янського лінгвокраїнознавства», у якій взяли участь 130 учасників – викладачів вищих навчальних закладів – з міст України (Вінниця, Глухів, Городок, Київ, Кременчук, Одеса, Полтава, Умань, Харків, Хмельницький) та Польщі (Варшава, Люблін).
У 2015 році кафедра слов’янської філології ХНУ та УПЦ у партнерстві з товариством «Інтеграція Європа-Схід» отримали ще один грант Міністерства закордонних справ Польщі для реалізації наступного міжнародного українсько-польського проекту «PL+UA=UE. Polsko – ukraińskie spotkania na szlaku do Zjednoczonej Europy», що виконується у контексті загального проекту «Співпраця в галузі громадської дипломатії у 2015 році», основна мета якого полягала у сприянні розвитку польської мови в Україні за допомогою застосування інноваційних методів викладання польської мови як іноземної.
У 2015 році студенти-полоністи відповідно до умов виконання міжнародного українсько-польського проекту «PL+UA=UE. Polsko – ukraińskie spotkania na szlaku do Zjednoczonej Europy» перебували на літній мовній перекладацькій практиці у м. Кельце (Польща)
В умовах виконання міжнародного проекту студенти-полоністи брали участь у філологічній експедиції Хмельницькою, Житомирською, Вінницькою областями, досліджуючи лінгвістичні явища, а також було придбано навчальну літературу для навчання студентів-полоністів кафедри.
У 2015 році відбулася Міжнародна українсько-польська науково-практична конференція «Мовні компетенції як основа професійного і соціального успіху в Європі», яка була підсумком міжнародного проекту «PL+UA=UE. Polsko-ukraińskie spotkania na szlaku do Zjednoczonej Europy», виконуваного кафедрою слов’янської філології ХНУ (Україна) у партнерстві із Товариством «Інтеграція Європа-Схід» (Польща), наданого Міністерством закордонних справ Польщі у контексті гранту «Співпраця в галузі громадської дипломатії у 2015р.». У міжнародній конференції взяли участь науковці з України, а також колеги-славісти з Польщі (Товариства «Інтеграція Європа-Схід», Люблінського католицького університету Йоана Павла ІІ, Міжнародного центру міжкультурного та міжрелігійного діалогу Університету Кардинала Стефана Вишинського у Варшаві, Центру розвитку польської освіти за кордоном у Варшаві, Університету Яна Кохановського, Навчально-виховного комплексу шкіл у місті Сташів.
У 2015 році викладачі кафедри слов’янської філології І. Сашко та Д. Маркевіч та студентка-полоніста Д. Карачун взяли участь у міжнародній конференції «Гуманітарна освіта в польському шкільництві України. Традиція і сучасність», що відбулася 27-29 листопада 2015 р. у Державній вищій східноєвропейській школі у м. Перемишль (Польща).
У 2015 році в Києві у Дипломатичній академії України при Міністерстві закордонних справ України відбулася зустріч Президента Республіки Польща Анджея Дуди і його дружини Агати з найважливішими представниками польської діаспори України, у якій взяла участь старший викладач кафедри слов’янської філології І. Сашко.
У 2016 році відповідно до підписаної угоди між Хмельницьким національним університетом та Шльонським університетом у м. Катовіце (Польща) у рамках академічного співробітництва у галузях мовознавства, літературознавства та культурознавства студенти-полоністи кафедри перебували на навчальній перекладацькій практиці Шльонськиму університеті.
До навчального процесу на спеціальності «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно)» часто залучаються і видатні науковці з Польщі. Так у 2016 році апробацію розроблених тестів з польської мови проходили студенти-полоністи під керівництвом відомого полоніста, автора багатьох підручників з навчання польської мови як іноземної, кандидата філологічних наук Єжи Ковалєвскі (Польща) та Барбари Бурскої – волонтера-викладача польської мови (Польща).
У 2016 році за участі Люблінського католицького університету (Польща) на кафедрі слов’янської філології ХНУ відбувся Міжнародний науковий симпозіум «Людина-комунікація-культура. Наукові дебати над суспільно-культурними змінами у сучасній Європі».
У 2016 році кафедрою слов’янської філології ХНУ спільно з Хмельницькою гуманітарно-педагогічною академією та за участі Інституту богословських наук (м. Городок), Державного архіву Хмельницької області, Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, Подільського відділення Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України, Хмельницького обласного осередку Спілки поляків України, Спілки вчителів-полоністів Хмельницької області, Люблінського католицького університету Яна Павла ІІ (м. Люблін, Республіка Польща), Інституту національної пам’яті (м. Варшава Республіка Польща) було проведено Міжнародну науково-практичну конференцію «Репресії проти поляків та інших національностей: роль та місце в історії краю».
У 2016 році розпочалася співпраця Хмельницького національного університету із Радою Куявсько-Поморського Воєводства, коли делегація ХНУ відвідала місто Торунь в рамках проведення фестивалю «Синтез мистецтв» в місті Бидгощ на запрошення керівництва Ради.У фестивалі взяла участь завідувач кафедри слов’янської філології Н. Подлевська. А уже 2017 року делегація Куявсько-Поморського Воєводства відвідала Хмельницький національний університет (зокрема і Українсько-польський центр, де ведуться заняття з польської мови для студентів-полоністів кафедри).
У 2017 році кафедра слов’янської філології у партнерстві із Товариством «Інтеграція Європа-Схід» (Польща) та Педагогічним університетом ім. Комісії народної освіти у Кракові (Польща) реалізовували ще один міжнародний українсько-польський проект «Нові кваліфікації – нові можливості. Підтримка кафедри слов’янської філології Хмельницького національного університету». Проект фінансований Фундацією сприяння полякам на Сході та співфінансований у рамках допомоги Сенату Республіки Польща полякам за кордоном.
У 2017 році у м. Кельце (Польща) за умовами виконання міжнародного проекту «Нові кваліфікації – нові можливості. Підтримка кафедри слов’янської філології Хмельницького національного університету» відбулося тижневе стажування студентів спеціальності «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно)».
Для студентів-початківців (за умовами проекту) протягом першого семестру 2017-2018 н.р. ведуться онлайн-курси (у дистанційному режимі) з удосконалення знань, умінь і навичок з польської мови (викладачем із м. Кельце (Польща)).
Також за умовами проекту було придбано навчально-методичну літературу для студентів-полоністів та викладачів польської філології кафедри.
У 2017 році для викладачів Хмельницького національного університету відповідно до виконання умов міжнародного проекту «Нові кваліфікації – нові можливості. Підтримка кафедри слов’янської філології Хмельницького національного університету» відбулося підвищення кваліфікації з вивчення зарубіжного досвіду європейських університетів у Педагогічному університеті ім. Комісії народної освіти у Кракові (Польща)
Щорічно кафедра слов’янської філології ХНУ проводить Регіональну Всеукраїнську олімпіаду з польської мови і літератури для учнів ЗНЗ та студентів ВНЗ України за сприяння Головного комітету олімпіади з польської мови і літератури при Академії наук Польщі та під патронатом Генерального консульства Республіки Польща у Вінниці. Переможці Всеукраїнської олімпіади щорічно беруть участь у Міжнародній олімпіаді з польської мови у Варшаві, фіналісту якої є надається можливість навчатися в обраному ВНЗ Польщі безкоштовно. Участь у Міжнародному етапі олімпіади щорічно як член журі бере і старший викладач кафедри Ю. Серкова.
Також щорічною традицією став захід написання Всеукраїнського диктанту з польської мови, у якому беруть участь усі знавці польської мови. Захід відбувається за фінансування і підтримки польської Фундації «Вольность і демократія» в рамках конкурсу «Біло-червоне АВС. Пишемо по-польськи».
Кафедра систематично проводить навчально-методичні семінари для вчителів польської мови та викладачів польської філології м. Хмельницького, Хмельницької області та інших областей із залученням до співпраці учителів, викладачів, науковців як українських, так і польських загальноосвітніх та вищих навчальних закладів.
Кафедра слов’янської філології Хмельницького національного університету активно працює над здійсненням міжнародних науково-дослідницьких програм та отриманням грантів, координує та бере участь в організації роботи міжнародних наукових форумів, семінарів, конференцій, сприяє участі студентів та викладачів ХНУ у заходах, спрямованих на інтенсифікацію міжнародних та наукових обмінів.