30 вересня 2021 року на засіданні Вченої ради Хмельницького національного університету відбулося визнання результатів міжнародного стажування завідувача кафедри слов’янської філології, кандидата педагогічних наук, доцента Нелі Подлевської.
Відповідно до оформлених документів у Хмельницькому національному університеті на міжнародне стажування (підвищення кваліфікації) із 10 червня до 10 липня 2021 року Неля Подлевська проходила стажування у Міжнародному історико-біографічному інституті (Дубай-Нью-Йорк-Рим-Єрусалим-Пекін) (Інститут створений у 2018 році в Дубаї, який підтримує співпрацю з більш ніж 200 науковими та освітніми установами по всьому світу) для керівників закладів освіти, наукових та науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти без відриву від виробництва у дистанційному форматі на платформі Телеграм.
Тема підвищення кваліфікації «Разом із визначними лідерами сучасності: цінності, досвід, знання, компетентності і технології для формування успішної особистості та трансформації оточуючого світу».
Обсяг навчання 120 годин / 4 кредити ECTS, з них 15 годин інклюзивної освіти / 0,5 кредиту ECTS.
Змістом роботи було ознайомлення із здобутками учасників-тренерів міжнародного підвищення кваліфікації, опрацювання лекційних навчальних матеріалів, представлених для учасників міжнародного підвищення кваліфікації на платформі Телеграм, самостійна робота (опрацювання із зазначених у програмі тем, набуття професійних компетентностей), написання підсумкової роботи (есе) щодо набутих компетентностей та результатів навчання, розмістивши його на платформі Телеграм та на сайті Інституту.
Це великий міжнародний освітній проєкт, участь в якому дала можливість познайомитися із мотивуючими історіями життя, наукової, культурної, громадської діяльності визначних осіб сучасності. Це відкриття і просування нових імен серед активної і талановитої молоді з різних країн, яка створює свої ініціативи в різних сферах професійної діяльності від мистецтва, творчості, блогерства до політики, науки, освіти, дипломатії, громадської діяльності, спрямовані на розвиток і зміну навколишнього світу і людства.
Мотивуючі спікери, промови яких допомогли не лише набути оголошені у програмі компетентності, необхідні для викладацької та управлінської діяльності, а й підняти самомотивацію в житті загалом.
Інноваційні підходи до викладання дисциплін, спонукання до наукової та громадської діяльності, мотивації до навчання упродовж життя, закладення навичок комунікації у різних комунікативних середовищах відіграють величезну роль. Важливим є гармонійне поєднання навчального процесу із здобуттям досвіду працювати в команді, організовувати події, розвивати особисті якості педагога, опановувати новітні технології, мистецтво публічного виступу.
І як зазначають багато науковців України, учасників міжнародного стажування, це підвищення кваліфікації дало можливість для саморозвитку та популяризації продуктивного досвіду, залучення молоді до активної громадянської позиції та підтримки тих, хто бажає змінити світ на краще.
За результатами навчання отримано міжнародний сертифікат із підтвердженням участі у підвищенні кваліфікації, реалізації міжнародного освітнього гранту та присвоєння кваліфікації «міжнародний вчитель/викладач».
Застосуванням (результатом) набутих компетентностей під час міжнародного стажування стали:
1. Участь у роботі Літньої школи «Принципи та цінності ЄС: різноманіття та інклюзія в освіті для сталого розвитку», що проводилася в рамках імплементації проєкту «Європейські цінності різноманіття та інклюзії для сталого розвитку» Мелітопольським державним педагогічним університетом у співпраці з Кафедрою Жана Монне за підтримки Національного Еразмус+ офісу в Україні, 5-9 липня 2021 року (про що також підтвердженням є сертифікат).
2. У процесі викладання навчальних дисциплін «Міжкультурна комунікація і проблеми перекладу», «Методика викладання іноземної мови», «Мовно-комунікативні основи культури спілкування» тощо, що передбачено змістом цих навчальних дисциплін.
3. Наукові дослідження за матеріалами стажування – подано статтю до розгляду у наукометричні бази даних Web of Science, а також опубліковано 2 статті у фахових виданнях категорії Б.
Усі додаткові матеріали та інформація щодо міжнародного стажування – на кафедрі слов’янської філології ХНУ.
Інформація кафедри слов’янської філології