Міжнародний партнер Хмельницького національного університету на зустрічі із Президентами України та Республіки Польща

5 квітня 2023 року відбувся візит Президента України Володимира Зеленського та першої леді Олени Зеленської до Республіки Польща.

Цього ж дня у рамках візиту відбулася зустріч у Королівському палаці президентів та перших леді Республіки Польща та України із поляками, які від початку російсько-української війни підтримували Україну. На зустрічі були присутні близько 80 представників громадянського суспільства з усієї Польщі – члени неурядових організацій, скаути, волонтери, а також підприємці, представники органів місцевого самоврядування та силових структур. Допомога, яку вони надали, включала, наприклад, прийом біженців вдома, опіка над дітьми-сиротами та надання психологічної допомоги, підтримка біженців у пошуку роботи та створення для них робочих місць, організація збору коштів та транспортування допомоги в Україну. Зустріч стала одним із символічних жестів подяки президентів Польщі та України та їхніх дружин усьому польському суспільству за щоденну допомогу.

Пізніше під час виступу у дворі Королівського палацу Президент Анджей Дуда сказав: «У годину випробування ми, поляки, подали руку нашим братам. Ми відкрили свої серця й одразу прийшли на допомогу, приймали в домівки сусідів, які втікали від війни, допомагали транспортом, організовували благодійні акції та збори найнеобхіднішого та транспортували його в Україну тим, хто найбільше потребує. Ми робимо це весь час, донині. Польська держава, органи місцевого самоврядування, неурядові організації, церкви залучаються до допомоги, але передусім долучаються мільйони поляків. Також тут серед нас ті, хто з перших годин російського вторгнення всіляко допомагав. Вони приїхали сюди з усієї Польщі. Ще раз від щирого серця дякую за цей великий, загальнолюдський, громадянський прояв солідарності! Дякую всім серцем!» (Інформація із офіційного сайту Президента Республіки Польща:  https://www.prezydent.pl/aktualnosci/wydarzenia/spotkanie-z-osobami-zaangazowanymi-w-pomoc-ukrainie,66691?fbclid=IwAR3zjQ9BIoDu9HuiqeOMWxSVnX167E7sJBDwb22oQAUDZEgtznxGGkSLT7c)

Нам приємно, що серед запрошених на зустріч із президентськими подружжями України і Польщі був наш міжнародний польський партнер – президент Товариства «Інтеграція Європа-Схід» Кшиштоф Каліта, який дійсно із початком російсько-української війни організував у своєму офісі (м. Кельце, Польща) притулок для усіх потребуючих невідкладної допомоги – усім українцям, які шукали прихисток, тікаючи від жахів війни. Товариство здійснювало (і продовжує це робити) волонтерську допомогу усім, хто її потребував в Україні. Звісно, допомога Товариства полягала не лише у забезпеченні житлом, їжею, одягом, ліками та ін., але й у створенні умов для здійснення освітнього процесу: це й організація курсів із вивчення польської мови у м. Кельце (для усіх охочих українських дітей і дорослих), а зараз і курсів із вивчення української мови у Польщі, організація мовних практик тощо. Детальніше можна ознайомитися із діяльністю Товариства: https://www.facebook.com/search/top?q=stowarzyszenie%20integracja%20europa%20-%20wsch%C3%B3d

Коротко про нашу співпрацю із Товариством «Інтеграція Європа-Схід». Президентом Товариства є Кшиштоф Каліта. Спільна діяльність із Хмельницьким національним університетом розпочалася близько 10 років тому. За цей період за підтримки та участі Товариства кафедрою слов’янської філології реалізовано близько 10 міжнародних українсько-польських проєктів (зокрема, «Полонійний навчальний мультицентр», «Розвиток польської освіти в Україні» через підтримку кафедри слов’янської філології», «PL+UA=UE Польсько-українські зустрічі на шляху до європейської єдності», «Нові кваліфікації – нові можливості», «Чарівна стежка пригод з польською мовою в горах Свєнтокшиських», «Підтримка кафедри слов’янської філології Хмельницького національного університету», «Підтримка діяльності кафедри слов’янської філології Хмельницького національного університету»), проведено декілька міжнародних українсько-польських конференцій (зокрема, «Мовна компетенція як основа для професійного та соціального успіху в Європі», «Польська мова в українській освіті – перспективи в аспекті європейської інтеграції»), реалізовано щорічні міжнародні мовні і педагогічні практики для студентів-полоністів Хмельницького національного університету, організовано курси підвищення кваліфікації для викладачів кафедри (зокрема, у Кельце і Кракові), організовано мовні курси із вивчення польської мови для учасників міжнародних українсько-польських проєктів, здійснено придбання навчально-методичних матеріалів для забезпечення освітньо-професійних програм кафедри, покращено матеріально-технічне забезпечення. Особливо приємно було почути схвальні відгуки експертної комісії з акредитації освітньо-професійної програми «Середня освіта (Мови і літератури (польська, українська))» про участь президента Товариства Кшиштофа Каліти у відкритій зустрічі та його розповідь про міжнародну співпрацю у межах ОПП здобувачів вищої освіти та викладачів кафедри.

Нижче подаємо декілька архівних фото про спільну діяльність Товариства «Інтеграція Європа-Схід» та Хмельницького національного університету. Детальнішу інформацію можна переглянути на сайті кафедри слов’янської філології.

Усім колективом Хмельницького національного університету вітаємо Кшиштофа Каліту із важливою подією у житті! Цінуємо усі моменти нашої багаторічної співпраці та щиро дякуємо за постійну підтримку і внесок у розвиток полоністики в університеті! Особлива подяка Кшиштофу та його команді за благодійність та допомогу українським громадянам, які знайшли прихисток та підтримку у Товаристві «Інтеграція Європа-Схід» у м.Кельце (Польща) у період російсько-української війни.

Усіх зацікавлених детальнішою інформацією та співпрацею із кафедрою слов’янської філології запрошуємо відвідати сайт кафедри: https://ksf.khmnu.edu.ua/

Неля ПОДЛЕВСЬКА, завідувач кафедри слов’янської філології