Сьогодні багато здобувачів освіти через низку причин змушені перебувати за кордоном і здобувати освіту дистанційно, що водночас спонукає їх поглиблювати свої знання з мов тих країн, у якій вони перебувають. До прикладу, третьокурсник, здобувач освіти за ОПП «Польська мова і література, друга мова – англійська» Артем Корчагін протягом семестру на курсах вивчав польську мову і склав відповідний іспит у Педагогічному університеті імені Комісії народної освіти в Кракові на рівень В2.
Рівень B2 за міжнародною системою володіння мовами означає, що людина впевнено розуміє, говорить, читає та пише польською мовою. Це передбачає можливість вільно спілкуватися на різноманітні теми, хоча можливі незначні помилки чи акцент.
Крім того, Артем пройшов процедуру рекрутації в цьому ж університеті, після якої йому видали свідоцтво як підтвердження його рівня знань.
Зважаючи на те, що в Хмельницькому національному університеті існує практика перезарахувань результатів навчання, набутих у неформальній освіті, на основі сертифікатів (Положення про порядок визнання та зарахування результатів навчання здобувачів вищої освіти у Хмельницькому національному університеті https://khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/normatyvni-dokumenty/polozhennya/pro-poryadok-vyznannya-ta-perezarahuvannya-rezultativ-navchannya.pdf), то ці сертифікати будуть враховані здобувачеві при складанні дисципліни «Практичний курс польської мови».
Отже, неформальна освіта – це можливість для саморозвитку, самореалізації, набуття практичного досвіду, досягнення певної мети, яку здобувач ставить перед собою цілком осмислено.
Інформація кафедри слов’янської філології