![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20210525.jpg)
Філолог – це не просто людина, яка вміло оперує словами, знає їх будову та може напам’ять процитувати усі граматичні правила. Філолог – це митець слова, який щодня удосконалює свою техніку; це невтомний борець із мовною недбалістю, який кожної хвилини нагадує про вагу та значення його величності Слова.
ною недбалістю, який кожної хвилини нагадує про вагу та значення його величності Слова.
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20210525-4.jpg)
День філолога відзначають у багатьох країнах світу. І для нас символічно, що його відзначають наступного дня після Дня слов’янської писемності і культури. Батьківщиною науки філології вважається Греція, оскільки перші коментарі до текстів з’явилися саме в цій країні у ІІІ ст. до н.е. Проте філологія як наука (у перекладі означає «любов до слова») почала формуватися лише у VІІ ст. у Європі. День філолога – це свято не лише для тих, для кого ця наука є покликанням, сферою занять, професією (науковців, які вивчають мову і літературу; викладачів, студентів, випускників філологічних факультетів; учителів мови і літератури; перекладачів; редакторів; бібліотечних працівників; співробітників видавництв тощо), а й для тих, хто любить читати, шанує літературу тощо.
З нагоди Дня філолога (25 травня) та Дня слов’янської писемності і культури (24 травня) студенти спеціальності «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська» 2 курсу взяли участь у брейн-ринзі «Ми любимо філологію», який організувала куратор групи ФПР‑19 доцент Горячок І. В. Цікаві запитання та різноманітні завдання змусили студентів застосувати свої знання і вміння в нестандартних умовах, презентувати себе широкому загалу, швидко мислити.
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20210525-10-1024x420.jpg)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20210525-11-1024x417.jpg)
Також у соціальних мережах 25 травня був запроваджений челендж, спрямований на поширення інформації про улюблені книги, які читаємо (художні, наукові, навчальні, методичні тощо), оскільки для кожного поняття «філолог» і «книга» – це одне ціле.
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20210525-15-630x1024.jpg)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20210525-17-1024x772.jpg)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20210525-19-620x1024.jpg)
Надзвичайно приємно, що до участі у вітаннях долучилися не лише викладачі кафедри слов’янської філології, студенти спеціальностей кафедри, а й колишні випускники наших спеціальностей, а сьогодні уже наші колеги-філологи!
Щиро вітаємо усіх філологів із професійним святом!
Сьогодні наше професійне свято
тож хочу привітати вас, колеги,
та побажати – менше винятків у мові
і більше волі у вимові!
Хай коми завжди стоять на місці,
а рима знайде собі місце.
Ви мови чуєте красу,
і творите її завжди.
Тож хай натхнення вас не покидає,
Та спокій в серці зберігає!
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20210525-27-1024x793.jpg)
Інформація кафедри слов’янської філології