Ми – філологи! І ми любимо філологію!

Філолог – це не просто людина, яка вміло оперує словами, знає їх будову та може напам’ять процитувати усі граматичні правила. Філолог – це митець слова, який щодня удосконалює свою техніку; це невтомний борець із мовною недбалістю, який кожної хвилини нагадує про вагу та значення його величності Слова.

ною недбалістю, який кожної хвилини нагадує про вагу та значення його величності Слова.

День філолога відзначають у багатьох країнах світу. І для нас символічно, що його відзначають наступного дня після Дня слов’янської писемності і культури. Батьківщиною науки філології вважається Греція, оскільки перші коментарі до текстів з’явилися саме в цій країні у ІІІ ст. до н.е. Проте філологія як наука (у перекладі означає «любов до слова») почала формуватися лише у VІІ ст. у Європі. День філолога – це свято не лише для тих, для кого ця наука є покликанням, сферою занять, професією (науковців, які вивчають мову і літературу; викладачів, студентів, випускників філологічних факультетів; учителів мови і літератури; перекладачів; редакторів; бібліотечних працівників; співробітників видавництв тощо), а й для тих, хто любить читати, шанує літературу тощо.

З нагоди Дня філолога (25 травня) та Дня слов’янської писемності і культури (24 травня) студенти спеціальності «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська» 2 курсу взяли участь у брейн-ринзі «Ми любимо філологію», який організувала куратор групи ФПР‑19 доцент Горячок І. В. Цікаві запитання та різноманітні завдання змусили студентів застосувати свої знання і вміння в нестандартних умовах, презентувати себе широкому загалу, швидко мислити.

Також у соціальних мережах 25 травня був запроваджений челендж, спрямований на поширення інформації про улюблені книги, які читаємо (художні, наукові, навчальні, методичні тощо), оскільки для кожного поняття «філолог» і «книга» – це одне ціле.

Надзвичайно приємно, що до участі у вітаннях долучилися не лише викладачі кафедри слов’янської філології, студенти спеціальностей кафедри, а й колишні випускники наших спеціальностей, а сьогодні уже наші колеги-філологи!

Щиро вітаємо усіх філологів із професійним святом!

Сьогодні наше професійне свято
тож хочу привітати вас, колеги,
та побажати – менше винятків у мові
і більше волі у вимові!
Хай коми завжди стоять на місці,
а рима знайде собі місце.
Ви мови чуєте красу,
і творите її завжди.
Тож хай натхнення вас не покидає,
Та спокій в серці зберігає!

Інформація кафедри слов’янської філології