Нагородження викладачів та співробітників Хмельницького національного університету

Нещодавно викладачі і співробітники Хмельницького національного університету отримали відзнаки від Міністерства освіти і науки України. Серед нагороджених – доцент кафедри слов’янської філології Людмила Леонідівна Станіславова.

Вона отримала Подяку МОНУ за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів та плідну науково-педагогічну діяльність.

Людмила Станіславова, кандидат філологічних наук, доцент, працює у ХНУ з 1982 року. Є автором понад ста наукових публікацій, науково-методичних рекомендацій, посібника «Стилістика сучасної української мови».

2001 року її було обрано деканом гуманітарно-педагогічного факультету. Діяльність декана була спрямована передусім на досягнення високих показників у навчальній та науковій діяльності колективу факультету. Багато уваги вона приділяла розвиткові модульного об’єктно-орієнтованого динамічного навчального середовища Moodle як дієвого інструмента забезпечення навчального процесу, розширенню сфер застосування Електронного університету ХНУ у межах факультету. За сприяння Людмили Станіславової на гуманітарно-педагогічному факультеті було започатковано освітню діяльність на новими освітніми програмами: «Середня освіта (Біологія та здоров`я людини)», «Філологія. Слов`янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська», «Середня освіта (Мови і літератури (польська, українська)», «Середня освіта (Українська мова і література. Англійська мова)», «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво», «Польська мова і література, друга мова – англійська».

За участі Людмили Станіславової активно розвивалася матеріально-технічна база факультету, зокрема було облаштовано нові аудиторії кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва на базі корпусу Наукової бібліотеки ХНУ, виробничі майстерні для забезпечення навчально-виховного процесу за освітніми програмами «Професійна освіта. Транспорт», «Професійна освіта. Технологія виробів легкої промисловості», «Середня освіта. Технології та інформатика». За фінансового сприяння Міністерства освіти і науки України було реорганізовано матеріальну базу кафедри екології та біологічної освіти, здійснено ремонтні роботи наданих кафедрі приміщень, закуплено меблі та устаткування, у результаті чого облаштовано лабораторно-практичний кабінет, лабораторію біотехнології та моніторингу довкілля, лабораторію мікроскопії, лабораторію моделювання та прогнозування стану довкілля, лабораторію біології, навчально-методичний центр з біологічної та екологічної освіти, інформаційно-комп’ютерний центр. Це сприяло підвищенню якості навчально-виховного процесу, дозволило створити дієвий майданчик для проведення профорієнтаційної роботи серед потенційних абітурієнтів, базу для проведення зустрічей зі стейкхолдерами тощо. При кафедрі слов’янської філології було створено Лабораторію НУШ, кабінет методик викладання польської та української мов та літератур. До облаштування, устаткування цієї лабораторії було долучено кошти, які надійшли на кафедру слов’янської філології за грантовим проєктом «Підтримка діяльності кафедри слов’янської філології Хмельницького національного університету» (2021 рік), реалізованим за підтримки Канцелярії Прем’єр-міністра Польщі в рамках конкурсу «Полонія та поляки за кордоном 2021». Лабораторія НУШ, зокрема, стала майданчиком для впровадження концепції НУШ в освітянський простір Хмельниччини.

2024 року гуманітарно-педагогічний факультет очолила кандидат педагогічних наук, доцент Неля Подлевська.

Людмила Станіславова продовжує працювати на посаді доцента кафедри слов’янської філології, докладаючи зусиль до формування майбутніх фахівців-полоністів.

Інформація кафедри слов’янської філології