Навчальне заняття з польської мови в Ботанічному саду ХНУ

Освіта може бути не тільки корисною, але й надихаючою, особливо коли навчальний процес виходить за межі звичних стін аудиторії.

В останні теплі осінні дні викладач кафедри слов’янської філології Тетяна Храпак і здобувачі освіти, які на кафедрі слов’янської філології Хмельницького національного університету вивчають вибіркову дисципліну «Польська мова (початковий рівень)» мали можливість випробувати нетрадиційний підхід до навчання – заняття в ботанічному саду Хмельницького національного університету.

Ботанічний сад ХНУ став ідеальним місцем для проведення нестандартного заняття. Свіже повітря, спокійна атмосфера та краса навколишньої природи створили ідеальні умови для того, щоб студенти змогли не тільки зосередитися на навчанні, але й відчути себе більш розкуто і вільно. Саме такий формат відрізнявся від традиційних занять в аудиторії, де студенти часто стикаються з інформаційним перенасиченням. Адже під час заняття серед дерев і квітів вивчення граматики й нових лексичних форм набуло нових барв.

Одним із найцікавіших елементів цього заняття стали завдання, що поєднували природу і мову. Наприклад, студенти складали речення із ситуацій, які оточували їх, зокрема описували краєвид, а також вивчали нову тематичну лексику. Ці завдання не лише сприяли розвитку мовних навичок, але й допомогли краще запам’ятати нову лексику через асоціації з реальними предметами.

Ще одним важливим аспектом такого уроку стало підвищення емоційної залученості студентів. Заняття в ботанічному саду викликало позитивні емоції та налаштувало на відкриття нових горизонтів у вивченні мови. Студенти зазначили, що навчання у такій атмосфері дозволило їм по-іншому подивитися на процес вивчення іноземної мови – він став не лише корисним, але й приємним.

Цей досвід показав, що вивчення мови може бути захоплюючим та різноманітним: використання незвичних локацій для занять робить навчальний процес більш цікавим і мотивуючим для студентів. Такі експерименти відкривають нові можливості для розвитку як викладачів, так і студентів, сприяють кращому засвоєнню матеріалу і роблять навчання незабутнім.

Тетяна Храпак, викладач кафедри слов’янської філології