Інститут педагогіки Національної академії педагогічних наук України разом із видавництвом «Грамота» оголосили про набір слухачів на безкоштовні ліцензовані курси підвищення кваліфікації «Методика навчання української мови, української літератури та інтегрованого курсу літератур (української та зарубіжної) у 7 класі закладів загальної середньої освіти Нової української школи», які тривали від 23 січня до 16 лютого 2024 рр. Обсяг програми – 30 годин (1 кредит ЄКТС). Форма навчання – онлайн. Після завершення навчання та виконання тестів слухачам курсів пропонувалося отримати сертифікат із зазначеною кількістю годин (кредитів ЄКТС) (наказ Міністерства освіти і науки України від 21.11.2019 р. №986-л)).
Участь у підвищенні кваліфікації взяли викладачі кафедри слов’янської філології, які викладають методичні дисципліни, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри Неля Подлевська та кандидат педагогічних наук, доцент Інна Горячок.
Під час курсів були розглянуті актуальні проблеми навчання української мови, української літератури та інтегрованого курсу літератур (української та зарубіжної) у реаліях Нової української школи.
Учасники курсів дізналися більше про компетентнісний, ціннісний потенціал української мови та літератури, інтегрованого курсу літератур (української та зарубіжної) як шкільних предметів, про традиційні та інноваційні методи і прийоми реалізації особистісно орієнтованого, компетентнісного, діяльнісного та інтегрованого підходів у процесі навчання предметів мовно-літературної галузі.
Тематика курсів була орієнтована на розгляд таких питань:
- Концептуальні засади навчання української мови в 7 класі (23.01.24, спікерка – Ніна Голуб);
- Навчання української літератури в 7 класі: концептуальні засади та ціннісний потенціал (24.01.24, спікерки – Таміла Яценко, Наталія Немировська, Ірина Ковалінська);
- Формування предметної та ключових компетентностей учнів у процесі навчання української літератури в 7 класі (31.01. 24, спікерки – Наталія Немировська, Ірина Ковалінська);
- Інтеграція в системі шкільної літературної освіти: програмове та навчально-методичне забезпечення інтегрованого курсу літератур для 7 класу (02.02.24, спікерка – Ірина Тригуб);
- Реалізація особистісно орієнтованого, компетентнісного, діяльнісного підходів на уроках української мови (05.02. 24, спікерка – Олена Горошкіна);
- Реалізація діяльнісного підходу на уроках української літератури в 7 класі (07.02. 24, спікерки – Наталія Немировська, Ірина Ковалінська);
- Компетентнісний потенціал інтегрованого курсу літератур (української та зарубіжної) у 7 класі (09.02.24, спікерка – Ірина Тригуб);
- Методи і прийоми компетентнісного навчання української мови в 7 класі (12.02. 24, спікерка – Надія Герасімчук);
- Реалізація діяльнісного підходу на уроках інтегрованого курсу літератур (української та зарубіжної) у 7 класі (16.02. 24, спікерка – Надія Герасімчук).
Програма курсів підвищення кваліфікації: https://drive.google.com/…/13PQYGXRLbKu0BPoTTee…/view…
Після завершення відвідування усіх модулів програми підвищення кваліфікації для слухачів на сторінці видавництва «Грамота» були розміщені тестові завдання замодулем 1 (українська мова) та тестові завдання за модулями 2-3 (українська література, інтегрований курс літератур (української та зарубіжної)). Тести можна було пройти лише один раз.
Після успішного навчання та виконання тестів учасники підвищення курсів отримали сертифікати обсягом навчання 1 кредит (30 годин) за темою «Методика навчання української мови, української літератури та інтегрованого курсу літератур (української та зарубіжної) у 7 класі закладів загальної середньої освіти Нової української школи».
Для викладачів-методистів кафедри слов’янської філології Нелі Подлевської та Інни Горячок участь у таких курсах підвищення кваліфікації є надзвичайно актуальними, адже мали можливість прослухати їх від розробників підручників з української мови і літератури, зарубіжної літератури, інтегрованого курсу літератур для учнів НУШ, наукових дослідників відділу навчання української мови і літератури Інституту педагогіки НАПН України. І найбільша цінність, що набуті нові знання і компетентності зможуть використовувати під час викладання дисциплін методичного спрямування: «Методика навчання української мови у ЗЗСО», «Методика навчання української літератури у ЗЗСО», «Методика навчання зарубіжної літератури», «Сучасний урок української мови у ЗЗСО» та ін. для здобувачів освіти бакалаврського рівня ОПП: «Середня освіта (Мови і літератури (польська, українська))», «Середня освіта. Українська мова і література», «Середня освіта. Українська мова і література, англійська мова», «Філологія. Українська мова і література».
Курси підвищення кваліфікації будуть зараховані Центром післядипломної освіти Хмельницького національного університету вказаним викладачам відповідно до графіку підвищення кваліфікації.
Щиро дякуємо організаторам курсів підвищення кваліфікації – за можливість взяти участь, набуті нові знання і професійні компетентності, професійно організовані вебінари!
Завідувач кафедри слов’янської філології Неля Подлевська