На початку листопада 2020 року кафедра слов’янської філології Хмельницького національного університету зініціювала проведення І щорічного Поетичного конкурсу польською мовою «Spotkaniа z poezja». За умовами заходу, учні різного віку, студенти та дорослі мали можливість продекламувати поезію польських авторів, обравши тематичні різновиди: патріотична, громадянська, пейзажна та інтимна лірика, записати відеоролик і надіслати на електронну адресу пошти кафедри слов’янської філології.
Конкурс започатковано з метою привернення уваги до польської мови як однієї з іноземних мов, якої навчають у Хмельницькому національному університеті, як мови майбутньої професії студентів-полоністів ХНУ, як мови вивчення для всіх охочих з нею познайомитися.
Приємно, що до оргкомітету конкурсу надійшло більше 50 відеоробіт із різних куточків нашої області, але особливу активність проявили учні недільних шкіл та закладів загальної середньої освіти міст Летичева, Красилова, Старокостянтинова, Дунаєвець, Славути та Хмельницького.
Журі надзвичайно вразили виконавська майстерність, художній рівень обраних творів, оригінальність виконання. Серед учасників було визначено переможців різних номінацій: «Поетичне відчуття», «Тематична глибина», «Виконавська майстерність», «Досконале володіння польською мовою», «Самобутність виконання».Зустрічайте переможців:
Категорія «Діти 9-14 років»
1 місце – Горячок Анастасія, Кілімнік Дарія і Наталія, Завальська Софія.
2 місце – Гризовська Софія, Рабенчук-Карольчук Ангеліна, Харченко Анастасія.
3 місце – Грищук Єлизавета, Костюк Яна, Ігнатєва Дана.
Категорія «Молодь 15-18 років»
1 місце – Рабенчук Зоряна, Легенчук Анастасія, Жовнер Діана.
2 місце – Білица Сніжана, Ніколайчук Олена, Колібаба Марина, Мазуркевич Анастасія.
3 місце – Соколовська Ольга, Мандзенюк Діана, Кашина Анна, Цьох Богдан.
Номінації:
«Поетичне відчуття» – Слюсарчук Софія, Ільєнко Олена, Мельничук Амалія, Якимова Анастасія.
«Тематична глибина» – Грицька Марина, Івасюк Марія, Бут Родіон, Наумчук Анастасія.
«Виконавська майстерність» – Онойко Каріна, Кіндзерська Анастасія, Ставінська Марина.
«Самобутність виконання» – Пограбська Вікторія, Колодко Каміла, Сторожин Антон, Легенчук Анастасія.
«Досконале володіння польською мовою» – Кушко Зоряна, Іванищина Яна, Дмитрук Дар’я, Герасимчук Любов, Івасюк Марія.
ГРАН-ПРІ – КОБЕЛЬНИК СОФІЯ!
Всі інші відеороботи учасників конкурсу зберігаються в архіві кафедри слов’янської філології. Роботи переможців будуть розміщені на сайті кафедри.
Усі зазначені в умовах конкурсу нагороди переможці обов’язково згодом отримають!
Щиро дякуємо всім учасникам, залюбленим у польську поезію!
Висловлюємо подяку всім педагогам-наставникам, а особливо найактивнішим – Галині Алексєєнко, Ірині Ніколайчук та Світлані Гаврилюк за підтримку та підготовку конкурсантів.
Подібні заходи кафедра слов’янської філології ХНУ проводить систематично: це і організація щорічних Всеукраїнських диктантів із польської мови, регіональних міжнародних олімпіад із польської мови і літератури, історії Польщі, тижнів польської мови у ХНУ. Це й участь студентів у конкурсах декламації, орфографічної грамотності, а також реалізація лінгвістично-дослідницьких напрацювань у реалізації міжнародних польсько-українських проєктів. Ці та інші заходи здійснюються в рамках професійної підготовки майбутніх філологів-полоністів, навчанням яких займається кафедра слов’янської філології ХНУ.
Усіх зацікавлених слов’янською філологією (польською, українською) та можливостями вивчення інших мов, запрошуємо до співпраці!
Усіх, кого цікавить польська мова, як мова майбутньої професії, запрошуємо на навчання!
Уся додаткова інформація розміщена на сайті кафедри слов’янської філології.
Інформація кафедри слов’янської філології