Реалізація міжнародного проекту «Нові кваліфікації – нові можливості. Підтримка кафедри слов’янської філології Хмельницького національного університету» (Україна-Польща)

 За результатами реалізації міжнародного проекту, що здійснювався кафедрою у 2017 році, та заявкою на новий проект, кафедра слов’янської філології у співпраці з Товариством «Інтеграція Європа-Схід» (Польща) влітку 2018 року отримала грант на продовження реалізації проекту, який фінансується в рамках конкурсу Фундації «Допомога полякам на Сході» та співфінансується в рамках допомоги Сенату Республіки Польща полякам за кордоном.

ордоном.

Міжнародний українсько-польський проект під назвою «Нові кваліфікації – нові можливості. Підтримка кафедри слов’янської філології Хмельницького національного університету» є відповіддю на затребуваність у підвищенні кваліфікації професійних кадрів (викладачів кафедри, учителів польської мови, студентів-полоністів) в Україні.

У рамках реалізації проекту з 2 жовтня до 5 жовтня 2018 року студенти-полоністи спеціальності «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно)», викладачі кафедри ХНУ і вчителі польської мови Поділля відвідали м. Кельце (Польща) з метою підвищення професійних компетенцій.

Всі учасники взяли участь у III Європейському форумі освітніх технологій та інновацій та конгресі «Освіта майбутнього», на якому розглядалися питання щодо міжнародної співпраці в галузі освіти; реалізації міжнародних проектів (від написання заявки до їх виконання); нові технології в навчанні польської мови як іноземної. Проведено дискусії щодо проблем і перспектив у реалізації вчителями-полоністами нових освітніх проектів та їх доцільності і значення в навчанні польської мови як іноземної. Здійснено також огляд виставки технологій та інновацій в освіті, друкованої навчально-методичної та наукової продукції різних видавництв Польщі.

Для вчителів та студентів були організовані методичні курси з викладання/навчання/вивчення польської мови в приміщенні Музею діалогу культур у м. Кельце.

Надзвичайно цікавим видався і візит усіх учасників міжнародного проекту до VI Загальноосвітнього ліцею ім. Ю. Словацького в Кельцах, де було презентовано доктором Томашем Оссовські польську систему навчання у загальноосвітніх навчальних закладах, обговорено проблеми організації лекції (уроку) з польської мови, порівняно досвід навчання в Україні та Польщі, проведено дискусії з учителями польської мови щодо методичного удосконалення уроку польської мови як іноземної, встановлено контакти з перспективою подальшої співпраці та обміну досвідом у галузі освіти та викладання польської мови.

Не менш цікавим видалися і майстер-класи в Музеї історії Кельц; знайомство з історичною архітектурою та спадщиною міста, що має вагоме значення для пізнання культури носіїв польської мови.

Цей досвід став неоціненним у підвищенні кваліфікації як студентів-полоністів, так і вчителів-практиків та викладачів польської мови; у здобутті нових професійних компетенцій.

Висловлюємо щиру подяку нашому міжнародному партнерові – Товариству «Інтеграція Європа-Схід» (президент Кшиштоф Каліта) за вмілу організацію перебування групи учасників проекту з Поділля та сприяння у здобутті міжнародного досвіду у сфері освіти та підвищенні кваліфікації філологів-полоністів.

Інформація кафедри слов’янської філології