Метою стипендіальної програми NAWA є популяризація польської мови у світі та підтримка іноземців, які навчаються в рамках польських студій (польської філології) та програм, що реалізуються в зарубіжних закладах вищої освіти, дозволяючи їм навчатися один або два семестри в обраному державному університеті Польщі.
Програма адресована студентам іноземних польських студій, лекторатів чи польських програм, що реалізуються як частина славістики (у галузі польської мови, польської культури та знань про Польщу).
Стипендіати NAWA можуть під час навчання у вибраному університеті в Польщі розвивати свої полоністичні інтереси шляхом вдосконалення своїх знань з польської мови, участі в лекціях та заняттях відповідно до програми вибраних досліджень, створення наукових проектів, збору матеріалів для наукових чи дипломних робіт, використовуючи ресурси університетської бібліотеки та архіви. Мова навчання – польська.
Переможці та фіналісти Олімпіади з польської мови та літератури, організованої за межами Польщі, також мають право брати участь у Програмі, і можуть подати заявку на отримання стипендії NAWA на польську філологію першого ступеня у вибраному державному університеті Польщі.
Нам приємно повідомити, що 8 студентів (4 бакалаврів 3 курсу і 4 магістрантів 1 курсу) Хмельницького національного університету, що вивчають польську філологію, – спеціальності «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська» стали стипендіатами програми NAWA. Оскільки кафедра слов’янської філології Хмельницького національного університету вже не перший рік співпрацює з Державною вищою східноєвропейською школою у м. Перемишлі (Польща), то й логічно, що студенти обрали для свого навчання саме цей заклад вищої освіти. Між ХНУ та ДВСШ узгоджені навчальні плани, за якими навчатимуться наші кращі студенти – стипендіати NAWA.
З 1 жовтня 2019 року студенти-стипендіати приступили до навчання у Державній вищій східноєвропейській школі в Перемишлі за програмою NAWA.
Звісно, що для наших студентів-полоністів – це додатковий стимул і мотивація до підвищення власного рівня знань з полоністичних дисциплін, поглиблення набутих умінь і навичок із дисциплін, опанованих у Хмельницькому національному університеті, і звісно ж, найголовніше – повноцінне опанування мови своєї професії – польської мови – серед справжніх носіїв мови.
Тож бажаємо нашим студентам, які вже приступили до навчання за програмою NAWA, гідно представляти Хмельницький національний університет, старанно навчатися і прагнути досягнення нових вершин і можливостей, набуття професійно-практичного досвіду. Пізніше систематично будемо знайомити наших читачів із успіхами студентів-полоністів у Державній вищій східноєвропейській школі у Перемишлі.
Інформація кафедр слов’янської філології