Систематична участь завідувача кафедри у стратегічній сесії «Українські студії в славістиці: візуалізація»

Уже стала систематичною участь завідувача кафедри слов’янської філології, кандидата педагогічних наук, доцента Нелі Подлевської у стратегічній сесії «Українські студії в славістиці: візуалізація», організовані «Офісом підтримки вченого» (голова Офісу Олеся Ващук), який здійснює діяльність, спрямовану на створення умов та можливостей для реалізації інтелектуального потенціалу громадян України у сфері науки та інновацій, організовує заходи та розробляє механізми впровадження ініціатив та проєктів, що спрямовані на популяризацію України на міжнародному рівні.

Команда Офісу у партнерстві з Міністерством освіти і науки України, Радою молодих учених при Міністерстві освіти і науки України, Державним підприємством «Український державний центр міжнародної освіти» та Фондом Президента України з підтримки освіти, науки та спорту започаткувала й організовує цикл стратегічних сесій «Українські студії в славістиці: візуалізація».

Так, 24 липня 2023 року було проведено перший захід із циклу міждисциплінарних стратегічних сесій. Захід проведено у змішаному форматі: слухачі та учасники дискусій – онлайн, спікери – офлайн. Мета заходу – переосмислення місця і ролі українських студій в сучасній славістиці, розуміння значення бренду та іміджу України у світовому просторі.

Напрямами роботи у стратегічній сесії були:

– Переосмислення архітектури сучасної славістики.

– Представлення українських студій у світі.

– Візуалізація України: національна ідея та українська ідентичність.

– Деколонізація і значення україністики в славістиці.

Друга зустріч відбулася 14 вересня 2023 року за темою «Проблеми ідентичності культурної спадщини України». Модераторами зустрічі були: директор державного підприємства «Український державний центр міжнародної освіти», кандидат історичних наук, доцент Олена Шаповалова та голова Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України, доктор юридичних наук, професор Олеся Ващук.

Зі вступним словом виступив Михайло Винницький, заступник Міністра освіти і науки  України.

Із доповідями виступили:

• «Проблеми ідентичності культурної спадщини  України в умовах російсько-української війни та у повоєнний період» – директор Національної академії керівних кадрів культури і мистецтва Василь Чернець;
  • «Злочини Кремля. Літературно-просвітницька діяльність об’єднання ДОБРУС» – науковий співробітник Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України Марина Гогуля;
  • «Українська ідентичність в полікультурному середовищі: проблеми та механізми збереження. Українці Румунії: досвід збереження ідентичності в північній Добруджі та інші» –  Наталія Петрова, доцент кафедри археології та етнології України Одеського національного університету імені І. І. Мечникова.

Стратегічні сесії будуть продовжені щодо  українських студій у славістиці, адже сьогодні такі питання й проблеми, як ніколи, надзвичайно актуальні.