Протягом 23-27 вересня я брала участь у ІІ Потебнянському колегіумі, організованому Інститутом мовознавства імені Олександра Потебні НАН України. Лекції відомих мовознавців здебільшого охоплювали питання історії української мови та стародавнього Києва, новітніх запозичень з англійської мови, споріднености ірансько-тюркських мов тощо.
Найцікавішими для мене були лекції доктора філологічних наук, професора, академіка НАН України Григорія Петровича Півторака, доктора філологічних наук, професора Віктора Михайловича Мойсієнка, а також виступ за результатами дисертаційної роботи доктора філософії, старшого викладача кафедри слов’янської філології Хмельницького національного університету Тетяни Олександрівни Мороз.
Завдяки наведеним російським мітам та їхньому спростуванню від Віктора Мойсієнка я змогла краще зрозуміти, як опонувати прихильникам московської церкви, які вважають московську редакцію церковнослов’янської мови правильнішою та святішою від київської. Також відтепер я зможу посилатися на погляди Віктора Мойсієнка та Григорія Півторака під час дискусії з фанатиками московської мови, які досі не хочуть усвідомлювати, що вони разом із російськими істориками мови наблизили цю війну росії проти України!
Загалом для мене як українсько-польського філолога участь у Потебнянському колегіумі-2024 – це чудова можливість поринути у світ досліджень, надихнутися думками, поглядами і твердженнями відомих мовознавців, а також дізнатися про нові наукові тенденції в лінгвістиці.
Яніна Гуменюк, здобувачка освіти другого (магістерського) рівня
кафедри слов’янської філології та кафедри української філології