Участь полоністів у Всеукраїнській студентській науково-практичній конференції «Актуальні проблеми лінгвістики та лінгводидактики»

2 квітня 2025 року відбулася Всеукраїнська студентська науково-практична конференція «Актуальні проблеми лінгвістики та лінгводидактики», проведена кафедрою української мови та методики її навчання Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, співорганізатором якої поряд з іншими ЗВО стала і кафедра слов’янської філології Хмельницького національного університету.

До участі у Всеукраїнській студентській науково-практичній конференції було заявлено понад 100 учасників – здобувачів закладів вищої освіти – із різних міст України, із-поміж яких Умань, Луцьк, Глухів, Полтава, Дніпро, Суми, Херсон, Вінниця. Житомир, Кам’янець-Подільський, Київ, Миколаїв, Кривий Ріг, Харків, Хмельницький.

Секційні засідання проводилися на платформі Google Meet за такими напрямами: Лінгвістична дискусійна платформа («Сучасні лексико-семантичні наукові розвідки», «Граматичні дослідження мови і мовної діяльності», «Ономастико-діалектологічні студії», «Сучасні стратегії дослідження мовного дискурсу»), «Лінгводидактична дискусійна платформа».

Здобувачі освіти бакалаврського (ОПП «Філологія. Польська мова і література, друга мова – англійська» – К. Візовська (ФППА-23), Р. Комісаров (ФППА-22), А. Храпак (ФППА-22), «Середня освіта (Мови і літератури (польська, українська))» – А. Бойко (СОП-21), К. Українець(СОП-22), А. Халецька (СОП-21)) та магістерського (ОПП «Слов’янські мови і літератури (переклад включно), перша – польська» – С. Буланова, А.Єльська, А.Моргачова, В. Мичковська, Ю. Смелянська, М. Сосульська, У. Карапозюк, Л. Остапенко, А. Совва, С. Щипановська (ФППм-24)) рівнів Хмельницького національного університету отримали можливість не лише презентувати власні дослідження, а й почути доповіді інших учасників, взяти участь у дискусії.

Магістрантка Алла Єльська (ФППм-24) висловила загальну думку про участь у таких заходах: «Ця подія надихнула мене на нові ідеї та дала багато корисного матеріалу для подальших досліджень. Конференція була організована на високому рівні. Я вдячна організаторам за безцінний досвід, наукову комунікацію і можливість поглибити свої знання в галузі лінгвістики та методики навчання».

Щиро дякуємо кафедрі української мови та методики її навчання Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини за багаторічну співпрацю в освітній діяльності.

Оксана РАНЮК, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри
слов’янської філології Хмельницького національного університету