26 вересня 2024 року в науковій бібліотеці Хмельницького національного університету відбувся майстер-клас із виготовлення ляльок-мотанок під назвою «Оберіг для захисника», присвячений Дню захисників і захисниць України (https://khmnu.edu.ua/oberig-dlya-zahysnyka-vygotovlyaly-studenty-hmelnyczkogo-naczionalnogo-universytetu/).
До участі в майстер-класі долучилися і полоністки-другокурсниці Дарина Жищинська та Каріна Візовська, здобувачки вищої освіти за ОПП «Польська мова і література, друга мова – англійська».
Цей захід зібрав студентів, аби разом створити традиційні українські обереги для тих, хто стоїть на захисті нашої держави.
Усім присутнім розповіли про історію ляльки-мотанки, її значення в українській культурі та роль як оберега. Потім майстрині покроково пояснювали кожен етап процесу. Учасники старанно виконували всі етапи, студенти могли обирати різні кольори ниток та вбрання для ляльок. Кожна лялька-мотанка вийшла по-своєму гарною та неповторною. Важливою частиною процесу було те, що учасники виготовляли ляльки в позитивному настрої та приємній атмосфері.
За рішенням студентів, всі обереги передають через волонтерів воїнам на передову. Учасники вкладали в кожну ляльку-мотанку частинку своєї душі та побажання миру й найшвидшої перемоги.
Майстер-клас «Оберіг для захисника» – це можливість не лише заглибитись в рідну культуру, а й підтримати наших воїнів.
Полоністкам дуже сподобався процес виготовлення ляльок-мотанок.
Дарина Жищинська: «Це був чудовий майстер-клас. Під час заходу нам розповідали про історію ляльки-мотанки, я дізналася для себе щось нове, зокрема те, що ляльки мають виготовлятися без використання голок чи ножиць, а тільки руками, бо це символізує зв’язок із природою та традиціями. Мені сподобалось підбирати кольори ниток та вбрання. Я щиро вдячна організаторам за цю можливість гарно провести час, більше дізнатися про українські традиції та підтримати наших захисників. Я б з радістю ще брала участь в подібних майстер-класах!».
Каріна Візовська: «Мала нагоду відвідати майстер-клас із виготовлення ляльки-мотанки, яка має стати оберегом для ЗСУ, і цей процес справив на мене надзвичайне враження. Було не лише цікаво дізнатися про традиції, але й дуже заспокійливо зануритися в сам процес створення. Атмосфера майстер-класу допомагала відчути зв’язок із минулим, а також особисто долучитися до підтримки наших захисників. Я б із радістю брала участь у подібних заходах знову. Вони дарують відчуття спокою, надії та єдності».
Сподіваємося на проведення таких та подібних акцій і надалі й віримо, що до них доєднається більше полоністів.
Нашим захисникам і захисницям бажаємо сили, віри, перемоги! Безмежно вдячні їм за все!
Інформація кафедри слов’янської філології