15 листопада в Прикарпатському національному університеті під патронатом Посольства Республіки Польща в Україні відбувся XV Всеукраїнський конкурс з орфографії польської мови.
Цьогоріч у ньому взяли участь 39 студентів-полоністів, які представляли 22 заклади вищої освіти України. Організаторами конкурсу виступили Прикарпатський національний університет, Академії імені Якуба з Парадижа в Гожуві Великопольському (Республіка Польща), Центр полоністики та кафедра слов’янських мов Факультету філології Прикарпатського національного університету.
«Текст диктанту я складаю особисто. Диктант польською мовою. Він складається із багатьох слів з різною складністю. Цей диктант у формі оповідання і він не містить багато складних слів, але є прості слова, які складаються у складні. Тому учасникам потрібно показати свої уміння пов’язати прості слова у складні. Цьогоріч в основу змісту диктанту лягли спогади студентки з Прикарпаття, яка навчалася у Польщі», – розповіла голова журі Ельжбета Скорупська-Рачинська, професорка, ректорка Академії імені Якуба з Парадижа в Гожуві Великопольському (Республіка Польща), Почесна докторка Прикарпатського національного університету.
За результатами оцінювання робіт переможницею XV Всеукраїнського конкурсу з орфографії польської мови стала Дарина Сліпчук, студентка Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Хмельницький національний університет представляли студентки-полоністки 2 року навчання Гнатовська Софія та Юліана Волошин.
«Завданням конкурсу було написати диктант. Його складала пані ректор і вона ж його перевіряла. За словами професорки, текст диктанту був важким.
Але велику роль грає те, як вимовляють слова, роблять паузи – це допомагає правильно розставити пунктуаційні знаки. Після завершення диктанту, було вручення дипломів і нам показали диктант, щоб ми могли подивитися на помилки. Хоч перші місця ми не взяли, але отримали великий досвід.
Сподіваємося наступного разу на перемогу! Наступного дня ми з учасниками поїхали на екскурсію в Яремча», – студентки-учасниці 2 курсу ХНУ.
Бажаємо нашим учасникам подібних конкурсів подальших перемог!
Інформація кафедри слов’янської філології