УЧАСТЬ У ВОСЬМИХ КАРПЕНКІВСЬКИХ ЧИТАННЯХ

26–27 вересня в Одеському національному університеті імені І. І. Мечникова відбулися Восьмі міжнародні наукові читання пам’яті члена-кореспондента НАН України доктора філологічних наук, професора Юрія Олександровича Карпенка, якому сповнилося би 95 років.

Участь у цьому науковому заході зголосилися взяти науковці з України, Австрії, Німеччини й Чехії.

Передусім у виступі висловили щирі слова вдячності одному з основоположників вітчизняної ономастики Ю. О. Карпенку, який був рецензентом монографії М. М. Торчинського «Структура онімного простору української мови», та його дочці – Олені Юріївні Карпенко, яка опонувала на захисті його докторської дисертації. Внук Юрія Олександровича Максим – теж гідний представник ономастичної династії і вже захистив кандидатську дисертацію з інтернет-ономастики.

Характеристика особливостей найменувань морів – це систематизація за характером іменованих обʼєктів, способом творення назв і їхніми функціональними атрибутами, а це загалом 38 пунктів для аналізу пропріативів. Усього об’єктом студіювання стали 238 назв 94 морів.

У Хмельницькому національному університеті українську ономастику здобувачі вивчають як вибіркову дисципліну (викладач – М.М. Торчинський) . Як свідчить практика, сьогодні на неї реєструються студенти різних освітніх програм, зокрема й полоністи, які навчаються за ОПП «Польська мова і література, друга мова – англійська» та «Середня освіта. Мови і література (польська, українська)». Знання з ономастики дозволяють здобувачам освіти писати цікаві курсові та кваліфікаційні роботи, брати участь у різних конференціях, друкувати свої напрацювання в кафедральному збірнику «Славістичні студії: лінгвістика, літературознавство, дидактика», а також долучатися до видань кафедри української філології: збірника наукових праць «Поділля. Філологічні студії» та започаткованого цього року краєзнавчого інтернет-альманаху «Краса України Поділля».

Конференції – це завжди можливість поспілкуватися з однодумцями, почути нову інформацію, дізнатися про нові тенденції, обговорити різноманітні питання, зустрітися з людьми, які відіграють важливу роль у житті науковця, зрештою, згадати тих, хто творив науку, відійшов у засвіти, але залишив після себе вагому спадщину.

Інформація кафедри слов’янської  філології

та кафедри української філології