15-16 жовтня 2021 року Ататюркський університет (м. Ерзурум, Туреччина) проводив Міжнародний симпозіум «Інноваційні тенденції в дослідженнях сучасної мови та літератури: теорії, методи і прийоми» («Innovative trends in contemporary language and literature research: theories, methods and techniques») (відповідальний – доктор філологічних наук Хаді Бак), де були представлені доповіді науковців із Туреччини, США, Польщі, України, Румунії, Пакистану, Індії, Грузії, Ірану, ОАЕ та ін.
Варто зазначити, що з 1 вересня 2021 року викладачі кафедри слов’янської філології (завідувач, кандидат педагогічних наук, доцент Неля Подлевська та кандидат філологічних наук, доцент Наталія Торчинська), а також викладачі кафедри української філології (доктор філологічних наук, професор Михайло Торчинський та доктор педагогічних наук, професор кафедри Валентина Папушина) проходять міжнародне стажування «Інноваційні технології у викладанні філологічних дисциплін» в Ататюркському університеті (Туреччина) (без відриву від виробництва) в рамках виконання міжнародного проекту Erasmus+.
Одним із етапів проходження міжнародного стажування в означеному університеті учасниками Міжнародного симпозіуму стали й зазначені вище викладачі Хмельницького національного університету.
Теми виступів: «Використання ІКТ під час викладання гуманітарних дисциплін у ЗВО» (Using of ict in the study of humanities subjects at the university) (Н. Подлевська, В. Папушина, Р. Горбатюк) – доповідала Н. Подлевська; «Квантитативна характеристика власних назв» (Quantitative characteristics of proper names) (М. Торчинський, Н. Торчинська, Дж. Караель) – доповідав М. Торчинський.
Оскільки тема стажування викладачів Хмельницького національного університету – «Інноваційні технології у викладанні філологічних дисциплін», то змістове насичення симпозіуму виявилося надзвичайно важливим і цікавим, адже спрямоване на проблемні питання розвитку і вивчення не лише індоєвропейських мов (як відбувається зазвичай, коли конференції проходять у країнах Євросоюзу), а й тюркських, кавказьких, угро-фінських, арабських мов, що набирає особливої ваги для сучасного філолога в умовах міжкультурної комунікації в цілому та збільшення кількості іноземних студентів у стінах Хмельницького національного університету саме з арабсько-азійської частини світу зокрема. Усі доповідачі зосереджували увагу на взаємодії різних мовних одиниць в умовах білінгвізму, багатомовності, толерантності культури й літератури, специфіці навчання як рідної, так і іноземної мов.
За результатами Міжнародного симпозіуму організатори планують видати збірник наукових праць, до якого подали статті учасники стажування.
Традиційно корисною і цікавою виявилася зустріч між фахівцями філологічної та педагогічної галузей у світі, що сприяє генеруванню, аналізу та обміну науковими даними з метою їх використання й поширення у сфері підготовки майбутніх спеціалістів, а також підвищення власного рівня професійної кваліфікації як викладача ЗВО.
Інформація кафедри слов’янської філології і
кафедри української філології