Участь викладачів кафедри слов’янської філології у Міжнародній науковій конференції «Лінгвалізація світу»

4-5 травня 2020 року у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького відбулася VIII Міжнародна наукова конференція «Лінгвалізація світу» (дистанційно), участь в якій взяли викладачі кафедри слов’янської філології Хмельницького національного університету.

Відкрила та вела конференцію Мартинова Г. І. – доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри українського мовознавства і прикладної лінгвістики Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

Пленарне засідання конференції розпочалося із доповіді «Топонім Україна в щоденниковому дискурсі Олеся Гончара як етнокультурний код» Степаненка М. І., доктора філологічних наук, професора кафедри української мови, ректора Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка.

Продовжив доповідати Błażej Osowski, doktor habilitowany, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza (Познань, Польща) «FANPAGE JAKO PRZYKŁAD AMATORSKIEGO SŁOWNIKA GWAROWEGO».

На тему «Фразеологизмы как средство выражения ментального своеобразия Турции» виступив Бак Хаді, доктор филологических наук, заведующий кафедрой русского языка и литературы Ататюркского университета (Эрзурум, Турция).

«Типологія реченнєвих формально-лінійних модифікацій: статус специфікаторів» – доповідь Загнітка А. П., доктора філологічних наук, професора, завідувача кафедри загального та прикладного мовознавства і слов’янської філології Донецького національного університету імені Василя Стуса, член-кореспондента НАН України.

Викладачі кафедри слов’янської філології Хмельницького національного університету взяли участь у конференції із доповідями:

«Полонізми в українському мовленні як елемент міжкультурної комунікації» – завідувач кафедри Подлевська Н. В.

«Семантика і символіка флоролексем в українських народних баладах» – старший викладач Терещенко Л. В.

«Актуальні проблеми польського перекладознавства поч. XXI ст.» – доцент кафедри Сашко І. С.

«Культурологічні аспекти перекладу власних назв із польської мови» – доцент Станіславова Л. Л.

«Загальні методичні зауваги для молодих учителів польської мови» – старший викладач Бортник О. Б.

«Етикетні формули в сучасному польсько-українському епістолярному дискурсі: порівняльний аналіз» – доцент Торчинська Н. М.

«Використання артикуляційних риторичних ігор на заняттях польської мови» – викладач Ранюк О. П. «Онлайн-платформи для методичної підготовки вчителів-словесників» – доцент Горячок І. В.

«Суть терапевтичного методу в навчанні польської мови і літератури» – старший викладач Серкова Ю. І.