Участь викладачів кафедри у міжнародній міждисциплінарній конференції «Станіслав Лем: до 100-річчя від дня народження письменника»

5 листопада 2021 року у Донецькому національному університеті імені Василя Стуса відбулася Міжнародна міждисциплінарна науково-практична конференція «Станіслав Лем: до 100-річчя від дня народження письменника», організована у співпраці з Варшавським університетом (Польща), Міністерством освіти і науки України, Київським національним університетом імені Тараса Шевченка, Львівським національним університетом імені Івана Франка, Рівненським державним гуманітарним університетом, Кам’янець-Подільським національним університетом імені Івана Огієнка за підтримки Генерального консульства Республіки Польща у Вінниці.

Участь у конференції від Хмельницького національного університету взяли й викладачі кафедри слов’янської філології:

– Подлевська Неля, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри – тема доповіді «Використання мовного багатства творів С. Лема під час вивчення дисципліни «Міжкультурна комунікація і проблеми перекладу» у процесі підготовки філологів-полоністів»;

– Торчинська Наталя, кандидат філологічних наук, доцент, доцент кафедри – тема доповіді «Звертання у структурі чужого мовлення в ідіостилі С. Лема (компаративний аспект)»;

– Ранюк Оксана, кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри – тема доповіді «Особливості космонімів у художніх творах С. Лема»;

– Терещенко Людмила, старший викладач кафедри – тема доповіді «Онімний простір роману Станіслава Лема «Соляріс»»;

– Балицька Регіна, магістр польської філології, старший викладач.

Дякуємо організаторам за надану можливість участі у конференції, за представлені у наукових дослідженнях і доповідях глибокі та цікаві роздуми над літературним й інтелектуальним доробком польського письменника-фантаста.

Звісно ж, результати участі у конференції будуть використані і під час викладання дисциплін: «Історія польської літератури», «Міжкультурна комунікація та проблеми перекладу», «Контексти польської культури», «Практичний курс польської мови» та ін. у процесі підготовки полоністів-філологів за освітніми програмами кафедри: «Польська мова і література, друга мова – англійська», «Середня освіта. Мови і літератури (польська, українська)», «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська», а також під час здійснення науково-дослідницької роботи студентами (підготовка доповідей на конференції, опублікування статей, написання курсових та дипломних робіт).

Додаткова інформація: https://www.facebook.com/donnu.edu.ua