![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20211125.jpg)
25 листопада 2021 року відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Мовно-літературна освіта корінних народів і національних меншин України: стан і перспективи», присвячена пам’яті відомої вченої Ґудзик Ірини Пилипівни (1940-2009) та з нагоди 95-річчя Інституту педагогіки НАПН України (на платформі Google Meet).
Організатор конференції – відділ навчання мов національних меншин та зарубіжної літератури Інституту педагогіки НАПН України. Модераторами конференції були: Богданець-Білоскаленко Наталя Іванівна, доктор педагогічних наук, професор, завідувач відділу навчання мов національних меншин та зарубіжної літератури Інституту педагогіки НАПН України; Бакуліна Наталія Валеріївна, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник відділу навчання мов національних меншин та зарубіжної літератури Інституту педагогіки НАПН України.
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20211125-4-1024x369.jpg)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20211125-5-1024x376.jpg)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20211125-6-1024x374.jpg)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20211125-7-1024x368.jpg)
У роботі конференції взяли участь викладачі кафедри слов’янської філології Хмельницького національного університету: завідувач кафедри, кандидат педагогічних наук, доцент Н. В. Подлевська (тема доповіді «Вивчення польської мови на засадах компетентнісного підходу у процесі здобуття вищої освіти» та доцент кафедри, кандидат педагогічних наук І. В. Горячок (тема доповіді «Виховне спрямування дитячих творів Гжегоша Касдепке» ).
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20211125-9-1024x376.jpg)
Під час роботи конференції учасники презентували теоретичні та практичні результати досліджень у рамках тематичних напрямів конференції, зокрема, висвітлили провідні ідеї науково-педагогічної спадщини І. П. Ґудзик в контексті розвитку сучасної української мовно-літературної освіти; представили різні аспекти з огляду на проблеми багатомовності в ЗЗСО України з навчанням і вивченням мов корінних народів і національних меншин; наголосили на актуальних питаннях навчання української мови в ЗЗСО України з навчанням і вивченням мов корінних народів і національних меншин; окреслили проблеми літературної освіти корінних народів і національних меншин; обговорили актуальні аспекти формування ключових компетентностей у навчанні мов і літератур корінних народів і національних меншин; підіймали важливі питання щодо академічної свободи вчителя, розвитку творчості та партнерство учасників освітнього процесу; визначили інноваційні підходи до навчання мов і літератур корінних народів і національних меншин у формальній і неформальній освіті.
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20211125-11-1024x381.jpg)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20211125-12-1024x378.jpg)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20211125-13-1024x369.jpg)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20211125-14-1024x365.jpg)
Детальніша інформація за покликаннями: https://undip.org.ua/news/vseukrainska-naukovo-praktychna-konferentsiia-movno-literaturna-osvita-korinnykh-narodiv-i-natsionalnykh-menshyn-ukrainy-stan-i-perspektyvy-2/
За результатами конференції її учасники, зокрема й викладачі кафедри слов’янської філології, отримали відповідні сертифікати.
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20211125-18-1024x585.jpg)
Інформація кафедри слов’янської філології