Участь викладачів кафедри в роботі журі на обласному етапі ХХV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

Співпраця Хмельницького національного університету з Хмельницьким обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти імені Анатолія Назаренка триває чимало часу. От і цього разу, 14 грудня 2024 року, завідувач кафедри слов’янської філології, доцент Наталія Торчинська, старший викладач Людмила Терещенко та професор кафедри української філології  Михайло Торчинський взяли участь у роботі журі на обласному етапі ХХV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, який традиційно от уже 25 років проводиться в освітніх закладах України на виконання Указів Президента України від 09 листопада 2007 року № 1078 «Про Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика», від 28 листопада 2007 року № 1155 «Про деякі заходи щодо піднесення ролі української мови», відповідно доПоложення про Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика, затвердженого наказом МОН України

Конкурс має на меті утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу. Він зазвичай стартує в День української писемності і мови та має декілька етапів. Перший етап пройшов у жовтні-листопаді (зокрема в жовтні у ХНУ), визначив своїх переможців, які 14 грудня зібралися в аудиторіях комунального закладу загальної середньої освіти «Ліцей №10 Хмельницької міської ради», щоб позмагатися за перемогу.

Конкурсанти усвідомлюють, що їхнє завдання – це не тільки змагання за перемогу, але й утвердження пріоритету української мови в державі, її всебічного розвитку і функціонування в усіх сферах суспільного життя.

Викладачі ХНУ перевіряли роботи студентів закладів фахової передвищої освіти. Традиційними були завдання, спрямовані на з’ясування рівня знань студентів з орфографії, пунктуації та граматики. Цікавими – творчі завдання (написати есе і виступ перед одногрупниками), які дозволяють зрозуміти світогляд сучасної молоді, її погляди, відчути прагнення.

За результатами цього етапу в кожній конкурсній категорії визначено переможців, які будуть представляти нашу область на Всеукраїнському етапі конкурсу.

Дякуємо організаторам, зокрема Хмельницькому ОІППО імені Анатолія Назаренка, за співпрацю, за можливість долучитися до когорти людей, залюблених в українське слово.

Інформація кафедри слов’янської філології