Участь викладачів, магістрантів та випускників кафедри слов’янської філології у міжнародній освітній конференції «Цінності школи – модель розвитку»

4-6 грудня 2020 року відбулася міжнародна освітянська конференція «Цінності школи – модель розвитку. Як піклуватися про себе і ставати щодня кращим учителем, учнем і батьком?».

Конференція присвячена розвитку полоністики в Україні, тривала 3 дні, була організована через платформу ZOOM. Конференцію організовував Фонд «Свобода та демократія» в рамках «Біло-червона ABC. Підтримка розвитку польськомовної освіти в Україні». Проект фінансувався канцелярією прем’єр-міністра в рамках громадського завдання «Допомога польській діаспорі та полякам за кордоном».

У конференції взяли участь: завідувач кафедри слов’янської філології Хмельницького національного університету, кандидат педагогічних наук, доцент Подлевська Н.В. та старший викладач кафедри, голова Спілки вчителів польської мови Хмельницької області, переможець міжнародного конкурсу «Вчитель року-2019» (з польської мови) Сєркова Ю.І. Учасниками

стали й магістранти спеціальності «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська» ХНУ Бабієнко Ірина, Зайцева Оксана, Дейнека Ірина, Тищук Ольга, а також наші випускники, які працюють за відповідною філологічною освітою, – Брильянт Євгенія, Демчук Марія, Савва Катерина.

На початку конференції президент Фонду «Свобода та демократія» Лілія Любоневич привітала усіх учасників, гостей, тренерів та спікерів та запросила всіх учасників плідно попрацювати, щоб змогти визначити ціннісні орієнтири навчання і виховання у школі в польській системі освіти в Україні.

Під час конференції також взяв слово пан Ян Бадовський, директор Департаменту співпраці з польською діаспорою та поляками за кордоном. У вітальному слові подякував учасникам конференції за передачу знань молодому поколінню у сфері розвитку полоністики в Україні.

Конференція складалася із лекцій та семінарів, які проводили тренери та керівники шкіл, у яких впроваджується модель розвитку ціннісних орієнтацій у школах Польщі.

Під час семінару учасники дізналися про світ цінностей, який відкриває двері для розуміння себе та інших людей. Була представлена методика роботи з цінностями, що лежать в основі сучасних процесів розвитку особистості, та методика навчання польської мови як іноземної.

Участь у семінарах-практикумах дозволила учасникам зрозуміти, як ініціювати та здійснювати процеси розвитку особистості в школах для підвищення їх ефективності та стійкості.

Програма роботи конференції розміщена за покликанням:

https://wid.org.pl/wp-content/uploads/Przebieg-konferencji-oswiatowej_Ukraina_4-6-grudnia-2020_Fundacja-Wolnosc-i-Demookracja.pdf

Додаткова інформація про конференцію розміщена за покликанням:

Інформація кафедри слов’янської філології