Участь завідувача кафедри слов’янської філології у міжнародній науково-практичній конференції «VIII Українсько-польські наукові діалоги»

17-18 жовтня 2019 року у Хмельницькому національному університеті відбулася міжнародна науково-практична конференція «VIII Українсько-польські наукові діалоги», організаторами якої стали: Міністерство освіти і науки України, Хмельницький національний університет та Технологічно-природничий університет в Бидгощі (Польща).

Традиційно така конференція проводиться один раз на два роки, і тема цьогорічної: «Співробітництво Україна – Європейський союз: стан, проблеми і перспективи». Основними питаннями конференції були: «інтеграція і зміцнення широкомасштабного співробітництва між науковим і бізнесовим середовищами для впровадження інноваційних рішень в різних галузях, обговорення програм наукових досліджень Європейського Союзу ГОРИЗОНТ–2020, допомога студентам і професорсько-викладацькому складу у рамках програми ERASMUS+, збільшення інтенсивності дій у співробітництві студентських наукових гуртків, які беруть участь у науково-дослідній співпраці та інноваційних впроваджень між окремими державами» (із матеріалів сайту ХНУ).

У міжнародній конференції 17 жовтня взяла участь завідувач кафедри слов’янської філології, кандидат педагогічних наук, доцент Подлевська Неля Володимирівна.

Після урочистого відкриття конференції та пленарного засідання у рамках конференції на базі міської ратуші Кам’янця-Подільського відбувся круглий стіл на тему «Україна та Польща: історія, досягнення та перспективи взаємодії», модераторами якого стали кафедра міжнародних відносин та туризму Хмельницького національного університету (Україна) й Інститут історії та архівознавства університету Миколая Коперніка в Торуні (Польща). Привітали учасників ректор ХНУ, професор М. Є. Скиба, Генеральний консул Республіки Польща у Вінниці Д. Царціньскі, вчений секретар Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника Р. В. Йолтуховський.

Н. В. Подлевська взяла участь у роботі круглого столу з доповіддю «Розвиток польської філології у Хмельницькому національному університеті», зосередивши увагу на історії відкриття полоністики в ХНУ, полоністичних спеціальностей на кафедрі слов’янської філології. Більше уваги в доповіді приділено становленню і розвитку полоністики через різні види наукової, навчально-методичної, організаційно-виховної та міжнародної діяльності, яку проводить кафедра слов’янської філології ХНУ (детальніше з матеріалами доповіді можна ознайомитися на кафедрі).

Детальніша інформація про міжнародну науково-практичну конференцію «VIII Українсько-польські наукові діалоги» за адресою: https://www.khnu.km.ua/root/page.aspx?l=0&r=8&p=26540

Усіх зацікавлених польською філологією та ідеями наукового та навчально-методичного співробітництва просимо звертатися на кафедру слов’янської філології.

Інформація кафедр слов’янської філології