Участь завідувача кафедри у засіданні круглого столу «Збірки творів В. О. Сухомлинського: літературно-педагогічний дискурс»

27 травня 2020 року в Державній науково-педагогічній бібліотеці України імені В. О. Сухомлинського НАПН України у режимі Zoom-конференції відбулося засідання круглого столу «Збірки творів В. О. Сухомлинського: літературно-педагогічний дискурс», присвяченого втіленню педагогічних ідей В. О. Сухомлинського в практику сучасних закладів освіти.

Питання для обговорення:

• збірки як вид книжкової продукції: принципи побудови, різновиди слововживання;

• тематика та упорядкування збірок педагогічних творів Василя Сухомлинського;

• збірки художніх творів педагога: підходи упорядників до складання;

• представлення творчої спадщини Василя Сухомлинського у хрестоматіях та антологіях;

• тематичні збірки/збірники – провідний шлях актуалізації творчого доробку відомих педагогів.

Зі вступним словом виступила Березівська Лариса Дмитрівна, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України, директор Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського, а також виступила із темою доповіді «Хрестоматії як провідний шлях актуалізації творчого доробку видатних українських педагогів».

Сухомлинська Ольга Василівна, доктор педагогічних наук, професор, дійсний член НАПН України, в. о. головного наукового співробітника відділу педагогічного джерелознавства та біографістики ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського зробила доповідь на тему «Збірки як форма репрезентації творчої спадщини Василя Сухомлинського».

У засіданні круглого столу взяли участь Піддячий М. І., доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент Міжнародної Слов’янської Академії освіти імені Яна-Амоса Коменського, головний науковий співробітник відділу профільного навчання Інституту педагогіки НАПН України; Міхно О. П., кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник відділу педагогічного джерелознавства та біографістики, директор Педагогічного музею України; Різник С. А., директор Педагогічно-меморіального музею В. О. Сухомлинського України та понад 30 інших учасників, зазначених у програмі. Всі доповіді присвячені актуальним питанням дослідження творів й особистості видатного педагога В. О. Сухомлинського.

У засіданні взяла участь Подлевська Неля Володимирівна, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри слов’янської філології Хмельницького національного університету. Тема доповіді «Дидактичний потенціал творів В. О. Сухомлинського у формуванні професійної компетентності майбутнього вчителя-філолога».

«Під час роботи круглого столу учасники поділилися думками про твори В. Сухомлинського та про їх роль у педагогічній діяльності й науковій роботі. Особливу увагу учасники заходу приділили творчій спадщині В. Сухомлинського, зокрема збіркам його оповідань та казок, наголосивши на їх активному застосуванні у навчальному процесі закладів загальної середньої та вищої освіти».

Більше інформації та програму заходу розміщено за покликанням: