Підготовка спеціаліста не можлива без набуття випускниками вищого навчального закладу певного практичного досвіду роботи. Практична підготовка студентів-філологів є обов’язковим компонентом професійної освіти. Проходження такої підготовки необхідне для здобуття кваліфікаційного рівня та має на меті набуття студентами професійних умінь і навичок.
Студенти-магістранти проходили педагогічну практику на кафедрах української і слов’янської філологій з виконанням обов’язків викладача (навчальна, навчально-методична, організаційно-методична, науково-дослідна, виховна робота).
Студенти-спеціалісти проходили педагогічну практику у старших класах загальноосвітніх навчальних закладів Хмельницької області з виконанням обов’язків учителя української мови і літератури, зарубіжної літератури, класного керівника.
16-17 грудня студенти 5 курсу та викладачі кафедр української та слов’янської філологій провели захист педагогічної практики. У теплій атмосфері студенти-магістранти та студенти-спеціалісти ділились враженнями, своїми думками про навчальну, виховну та наукову роботу у школах різного типу та у виші, розповідали про труднощі, з якими довелось зустрітися та способи їх подолання. Кожен пригадав найприємніший та найкумедніший випадок із педагогічної практики.
Відрадно, що майбутні вчителі та викладачі усвідомлюють велику місію педагога-словесника: формувати мовну грамотність, культуру і духовність підростаючого покоління. Викладачі кафедр української та слов’янської філології відзначили гарний потенціал та добру підготовку майбутніх фахівців.
Студенти-практиканти висловили побажання збільшити термін проходження педагогічної практики на 5 курсі. На завершення студент-випускник Келюх Олександр у ролі Діда Мороза привітав усіх присутніх із прийдешніми Новорічними та Різдвяними святами.
Доцент кафедри слов’янської філології
Інна Горячок