Відзначення Дня незалежності Польщі студентами-полоністами й викладачами кафедри слов’янської філології

Кафедра слов’янської філології готує фахівців із полоністики. Окрім спеціальності «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська», перший набір на яку було здійснено 2012 року, цьогоріч уперше здійснено ще й набір на спеціальність «Середня освіта. Мова і література (польська)».

Із розвитком полоністики на кафедрі встановлювалися й міжнародні зв’язки з освітніми урядовими та неурядовими організаціями Польщі, з допомогою яких реалізовувалися міжнародні проекти на кафедрі, проводилися міжнародні науково-практичні конференції, відбувалася перекладацька практика студентів у Польщі, студенти набували комунікативних компетенцій як майбутні професіонали своєї справи.

Тож нам приємно разом із нашими міжнародними партнерами із Польщі святкувати знаменний день в історії польського народу – День незалежності Польщі!

Сьогодні, 11 листопада, викладачі-полоністи кафедри слов’янської філології (Серкова Ю. І, Сашко І. С., Дутковська О. Б.) для студентів провели серію заходів, приурочених до зазначеного свята. Так, це було і заглиблення в історію Польщі, проведення паралелей з українською історією; знайомство з національною символікою Польщі; читання польських поезій. А об 11.11 студенти-полоністи разом із викладачами взяли участь в акції, оголошеній Міністерством освіти Польщі, заспівавши гімн Польщі (на фото студенти-полоністи ХНУ під час навчальних занять 11.11.2019).

Євгенія Брильянт – випускниця-магістрантка ХНУ – завжди є активною учасницею заходів, приурочених до Дня незалежності Польщі, організованих Генеральним консульством Республіки Польща у Вінниці (на фото Євгенія Брильянт – магістрант-полоніст 2 року навчання на святкуванні 9.11.9019).

Під час переддипломної практики, захист якої нещодавно відбувся у стінах Хмельницького національного університету, магістранти-полоністи провели й заходи (що було одним із елементів практики), спрямовані на вивчення польської історії, культури, традицій і звичаїв (фото із виховних заходів надали магістрантки-випускниці Марина Хименюк та Дарія Янзюк).

Вивченням полоністики цікавиться й шкільна молодь. Так, учора в Обласній універсальній науковій бібліотеці відбувся II етап конкурсу поезій польською мовою «Моя Батьківщина» («Moja Ojczyzna»), що фінансувався Сенатом Республіки Польща через Фундацію «Свобода і демократія». Нам приємно відзначити, що Анастасія Горячок (донька нашої викладачки кафедри І. В. Горячок), учениця 5-В класу Технологічного багатопрофільного ліцею ім. А. Мазура виборола 1 місце в конкурсі читання поезії патріотичної (категорія дітей 6-12 років). Тож щиро вітаємо переможця і маємо надію, що в майбутньому Анастасія стане студенткою саме полоністичної спеціальності Хмельницького національного університету (на фото Анастасія Горячок)!

Приємною (святковою) новиною саме сьогодні стало й отримання з друкарні чергового (шостого випуску) збірника наукових праць «Славістичні студії: лінгвістика, літературознавство, дидактика», над укладанням і випуском якого займається кафедра слов’янської філології (відповідальна доцент Торчинська Н. М.). Тож запрошуємо всіх зацікавлених слов’янською філологією (лінгвістикою, літературознавством) та лінгводидактикою до наукової співпраці, зокрема й публікації своїх досліджень у нашому наступному збірнику наукових праць!