Нації вмирають не від інфаркту.
Спочатку їм відбирає мову.
Ліна Костенко
21 лютого відзначають Міжнародний день рідної мови. За недовгий час свого існування це свято вже стало традиційним, адже це один з тих днів, коли кожен має змогу відчути себе частиною свого великого народу. Заснування Дня рідної мови має велике значення, адже за оцінками фахівців, із понад 6000 мов, які нині існують у світі, значна частина перебуває під загрозою зникнення у найближче десятиріччя. Щороку повністю перестають вживатися близько десяти мов. Для того, щоб мова не зникла, за свідченням науковців, необхідно, щоб нею спілкувалися принаймні сто тисяч людей. Міжнародний день рідної мови, проголошений Генеральною конференцією ЮНЕСКО в листопаді 1999 року, вiдзначається щороку з лютого 2000 року для сприяння мовній і культурній різноманітності.
В Україні цей день відзначається з 2002 року, коли з метою зміцнення державотворчої функції української мови, сприяння вільному розвитку і використанню інших мов національних меншин України Президент України підписав відповідне розпорядження про відзначення Міжнародного дня рідної мови.
До відзначення цього свята долучилися й студенти-полоністи освітньо-професійних програм «Середня освіта (Мови і літератури (польська, українська))» та «Філологія. Польська мова і література, друга мова – англійська» 1 та 2 курсів Хмельницького національного університету, які реалізували фотоколажі та відеоролики на теми: «Мова – серце нації», «Учітеся, читайте, і чужому научайтесь, і свого не цурайтеся».
Відеосюжет студентів-полоністів 2 курсу:
Студенти-полоністи переконані, що без рідної мови жодна людина не здатна повноцінно почувати себе частиною власного народу, його історії та культури. Найкраща пошана – користуватися рідною мовою у щоденному спілкуванні, дбати про її чистоту, удосконалення. Важливо всім українцям плекати рідну мову, щоб цей нетлінний скарб служив єднанням між поколіннями, возвеличував Україну.
Щиро дякуємо кураторам груп 1 та 2 курсів кафедри слов’янської філології Ранюк Оксані Петрівні і Войталюк Світлані Василівні, студентам-полоністам за підготовку матеріалів до відзначення Міжнародного дня рідної мови!
Доцент кафедри слов’янської філології Інна Горячок