
У сучасному світі, що стрімко розвивається, інтеграція новітніх технологій в освітній процес стає не просто бажаною, а необхідною. Кафедра словʼянської філології Хмельницького національного університету активно долучається до цих трансформацій, демонструючи прагнення до інновацій та вдосконалення професійних компетентностей своїх викладачів.
Зокрема, викладачі кафедри – Людмила Станіславова, Наталія Торчинська, Людмила Терещенко, Неля Подлевська – успішно завершили курс «Академія ШІ для освітян від Google». Навчання проходило дистанційно в період із 7 квітня до 18 травня 2025 року.

Під час навчання викладачі засвоїли освітню програму підвищення кваліфікації педагогічних, науково-педагогічних працівників закладів дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти. Це свідчить про глибоке занурення у сферу застосування штучного інтелекту в освіті.

Важливо відзначити, що Людмила Станіславова, Наталія Торчинська, Людмила Терещенко, Неля Подлевська виконали усі завдання курсу, а результат підсумкового тестування перевищив 90% від можливої кількості балів. Це підтверджує високий рівень засвоєння матеріалу та глибоке розуміння принципів роботи штучного інтелекту. Завдяки цьому курсу було вдосконалено професійну компетентність у галузі штучного інтелекту в обсязі 30 академічних годин (1 кредит ECTS).




Участь викладачів кафедри словʼянської філології у подібних програмах підвищення кваліфікації є важливим кроком до модернізації освітнього процесу, впровадження інноваційних методик викладання та підготовки студентів до викликів цифрового майбутнього, що буде використовуватися на всіх освітніх програмах кафедри: «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська», «Філологія. Польська мова і література, друга мова – англійська, переклад», «Середня освіта. Польська мова та зарубіжна література. Українська мова і література». Це дозволить не лише поглибити знання здобувачів вищої освіти в лінгвістичних дисциплінах, а й озброїти їх навичками, необхідними для успішної адаптації в сучасному світі, що стрімко розвивається завдяки технологіям штучного інтелекту.
Інформація кафедри слов’янської філології