![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20220329.jpg)
Раніше ми уже повідомляли, що з лютого 2022 року для студентів-полоністів Хмельницького національного університету розпочалися серія занять з польської мови викладачів польської мови
Раніше ми уже повідомляли, що з лютого 2022 року для студентів-полоністів Хмельницького національного університету розпочалися серія занять з польської мови викладачів польської мови (https://ksf.khnu.km.ua/page2.aspx?r=2&p=20220228)
У березні 2022 року така співпраця продовжилася, і здобувачі освіти різних рівнів освітніх програм «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська», «Польська мова та література, друга мова – англійська», «Середня освіта. Мови і літератури (польська, українська)» мали змогу відвідати додаткові заняття, результати яких викладачі-полоністи мали змогу перезарахувати зі своїх дисциплін (за відповідними темами робочої програми).
4 березня було проведено два заняття на тему «Kategorie słowotwórcze». Заняття провела п. Крістіна Мішкевіч.
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20220329-5.jpg)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20220329-6.jpg)
11 березня два заняття провела п. Крістіна Мішкевіч на тему «Wszystko o przyimku».
«Мати великий, навіть необмежений, запас іноземних слів не означає володіти гарною мовою. Польська, як і всі слов’янські мови, відрізняється певним обсягом граматичних категорій, які надають їй багатозначності та розмаїття. Прийменник – одна із форм, що пов’язує слова в речення, укладаючи їх в тексти, а ті своєю чергою створюють щоразу неповторний контекст. Філологи називають його керівником самостійних частин мови, а іноді й диктатором. Про правила вживання прийменника у польській мові та способи його творення йшлося на лекції викладача ORPEG «Wszystko o przyimku». Дякую кафедрі, що навіть у тяжкі дні війни знаходить для студентів можливості отримувати нові знання та компетенції» (Катерина Стингач – магістрантка).
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20220329-9.jpg)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20220329-10.jpg)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20220329-11.jpg)
18 березня п. Анна Мішкевіч провела два заняття на теми: «O pasjonujących początkach polszczyzny» та «Na jagody z Marią Konopnicką – powtórzenie wiadomości o rzeczowniku».
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20220329-13.jpg)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20220329-14.jpg)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20220329-15.jpg)
25 березня п. Анна Мішкевіч люб’язно провела для наших студентів два заняття на тему «Z Marią Konopnicką ćwiczymy formy rzeczownika».
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20220329-17.jpg)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20220329-18.jpg)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20220329-19.jpg)
Матеріал усіх проведених занять протягом березня 2022 року для наших здобувачів освіти першого та другого рівнів освіти, за означеними вище освітніми програмами, був ними опрацьований та врахований викладачами-полоністами із відповідних дисциплін, зокрема «Практичного курсу польської мови», «Сучасної польської мови», «Розмовного практикуму з польської мови», «Проблемних питань польської мови та перекладознавства» з метою перезарахування відповідних тем робочої програми тощо.
Чекаємо продовження занять у квітні.
Інформація кафедри слов’янської філології