29 лютого 2024 року на кафедрі слов’янської філології Хмельницького національного університету відбулося гостьове заняття із Лукашем Тупачем – доктором гуманітарних наук, викладачем факультету гуманітарних наук університету Кардинала Стефана Вишинського у Варшаві (Польща). Зустріч відбулася у рамках роботи розмовного клубу «Kawusiazmleczkiem», який діє на кафедрі слов’янської філології із жовтня 2023 року (керівник – старший викладач кафедри Світлана Войталюк). Учасниками зустрічі були викладачі та студенти-полоністи бакалаврського та магістерського рівнів освіти кафедри слов’янської філології.
Запрошений гість Лукаш Тупач – доктор гуманітарних наук, викладач факультету гуманітарних наук університету Кардинала Стефана Вишинського у Варшаві. Проводить авторські заняття, серед іншого, з методології викладання літератури та польської мови у закладах вищої освіти, застосування інформаційно-комунікаційних технологій у польській освіті, загальної дидактики, загальної літератури. Виконує функцію уповноваженого декана з питань студентської практики. Вчитель польської мови та глоттодидактики у Спілці Шкіл архітектурно-будівельних і ліцеальних ім. Станіслава Ноаковського у Варшаві та XVIII Загальноосвітнього ліцею ім. Яна Замойського у Варшаві. Екзаменатор із польської мови та екзаменатор сертифікатної програми з польської мови як іноземної. Асистент і тренер програми «Szkoła Ucząca Się».
Тема гостьового заняття «Застосування інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) на заняттях з польської мови». ІКТ – це сукупність засобів, методів та систем, призначених для збору, зберігання, обробки, передачі та отримання інформації в різних формах: текстовій, графічній, аудіо, відео тощо. Ці технології включають в себе комп’ютерні системи, мережі зв’язку, програмне забезпечення, електронні пристрої та інші засоби. ІКТ відіграють важливу роль у всіх аспектах сучасного життя, включаючи освіту.
Пан Лукаш дуже цікаво розповідав про те, що інформаційно-комунікаційні технології відіграють важливу роль в сучасній освіті і мають значний вплив на навчальний процес, як у формальних, так і у неформальних освітніх середовищах. ІКТ дозволяють створювати і розповсюджувати відео- та аудіоуроки, для самостійного опанування матеріалу; електронні платформи для навчання та оцінювання. Загалом, ІКТ не тільки збагачують навчальний процес новими можливостями, але й допомагають зробити його більш доступним, ефективним і цікавим для учнів і викладачів.
«Надзвичайно цікава зустріч, оскільки спікер – особа креативна, активна. Пан Лукаш демонструє те, що випробував сам, вказує на ті дидактичні можливості, які надають різні сервіси. Це надзвичайно корисно для тих, хто охочий до опанування інформаційно-комп’ютерних технологій, зокрема в освітній діяльності. Велика подяка пану Лукашу. А ще – величезна подяка пані Світлані Войталюк, Адже ви, пані Світлано, не жалієте свого часу, завжди маєте настрій знаходити цікавих людей і модерувати цікаві зустрічі!» (Людмила Станіславова, декан ГПФ, деоцент кафедри слов’янської філології).
«Із задоволенням взяла участь у зустрічі з доктором гуманітарних наук та викладачем Лукашем Тупачем в межах розмовного клубу «Kawa z mleczkiem»! Запрошений гість захопливо розповів про різні інформаційні-комп’ютерні технології та їхнє застосування в плануванні уроку польської мови як іноземної. Я дізналася багато нового, наприклад, про таксономію педагогічних цілей Блума, а також про такі застосунки, як: Storyboard, Vocaroo, Bing. Зустріч була дуже цікавою та натхненою! Дякую кафедрі слов’янської філології та, зокрема, старшому викладачеві Світлані Войталюк за запрошення такого цікавого гостя та організацію цього рандеву. Чекатиму наступних зустрічей!» (Яніна Гуменюк, магістрантка 1 курсу ФППмз-23).
«Викладач імпонував гарним знанням матеріалу, який викладав. Зумів «тримати» авдиторію в зацікавленості впродовж усього часу. Дякуємо лектору і Вам, пані Світлано, за можливість спілкування з неординарними особистостями» (Анета Львова, магістрантка 1 курсу ФППм-23).
«Дуже цікава, корисна і пізнавальна зустріч. Пан Лукаш ознайомив із новими технологіями. Доступно і в стислий час дав багато прикладної інформації. Велика подяка Пану Лукашу за це. Велика подяка пані Світлані, що знайшла пана Лукаша та підготувала для нас сьогоднішню зустріч. Дуже сподіваюсь і на продовження» (Катерина Скочеляс, магістрантка 1 курсу ФППм-23).
«Дуже цікаве поєднання методик вивчення мови на використання інформаційно-комп’ютерних технологій. Чудовий контакт з аудиторією у пана Лукаша. А, найголовніше, що все викладене ним, підкріплене прикладами з власного досвіду. Дякую!» (Лариса Добровольська магістрантка 1 курсу ФППмз-23).
«Пан Лукаш розповів те, чого не розповідають учителям під час курсів підвищення кваліфікації, – творення проєктів за допомогою штучного інтелекту, що є надзвичайно актуальним зараз і цікавим для дітей. Дуже дякую за цікавий і змістовний майтерклас» (Лариса Стрембіцька, магістрантка 1 курсу ФППм-23).
«Дякую щиро Пану Лукашу за таку цікаву і пізнавальну зустріч. Багато корисної і важливої для нас інформації, яка була надана в доступній формі так, що відразу виникло бажання опанувати все на практиці. Будемо раді новим зустрічам! Дякую Пані Світлані за організацію цієї лекції з таким позитивним гостем» (Наталія Тихончук, магістрантка 1 курсу ФППм-23).
«Хочу щиро подякувати пану Лукашу за захопливу та інформативну лекцію про ІКТ. Ця лекція була для мене не лише корисною, але й надихнула на подальше навчання та дослідження у сфері ІКТ. Ще раз дякую за час та зусилля, вкладені в наше навчання. А також пані Світлані за організацію таких чудових зустрічей в розмовному клубі «Kawusia z mleczkiem»! Чекаю з нетерпінням наступної зустрічі!» (Оксана Савчук, магістрантка 1 курсу ФППмз-23).
«Також хочу приєднатися та висловити вдячність пану Лукашу за надзвичайно цікаву лекцію. Професійність та майстерність захоплюють нашу увагу з перших хвилин лекції та заохочують до безпосереднього застосування отриманих під час зустрічі навичок. Пан Лукаш надихає на більш артистичний підхід до розробки навчального матеріалу, можна відчути себе «режисером» сучасного уроку. Щиро вдячна!» (Катерина Луженецька, магістрантка 1 курсу ФППм-23).
«Від таких хочеться вчитися, бути схожими. Вчитель, викладач завжди на передовій. Крок вліво, весело, але недієво, крок вправо – нецікаво. Тримаємо баланс, завжди вчимося. Плануємо, втілюємо, аналізуємо, зростаємо разом з учнями. Дякую пану Лукашу!» (Ольга Дьяченко, магістрантка 1 курсу ФППм-23).
«Лекція про інформаційні технології дала поштовх до того, що можна зробити онлайн навчання мега цікавим. Можемо покращити свої скіли, бо Інтернет дає всі можливості для цього. Тепер моя скарбничка знань поповнилась, можна робити портфоліо з уроками. Дякую, пані Світлано, за зустріч!» (Анна Шабатура, магістрантка 1 курсу ФППм-23).
«Дуже вдячна за можливість бути на цій зустрічі! Це було надзвичайно цікаво та пізнавальною для мене. Мені дуже сподобалося! Велика подяка гостю пану Лукашу за те, що розповів таку корисну інформацію, я із захопленням слухала та дізналась для себе багато нового! Також дуже дякую пані Світлані за організацію!» (Дарина Жищинська, студентка 1 курсу ФППА-23).
«Dobry wieczór, dzisiaj byłam na lekcji u Pana Łukasza i jestem zachwycona. Otrzymałam nową wiedzę i przydatne informacje. Na pewno wykorzystam wszystkie udostępnione materiały. Jako studentce czwartego roku te informacje będą bardzo przydatne, ponieważ nauczycielowi zależy na przekazywaniu wiedzy wysokiej jakości. Serdecznie dziękuję, Panu Łukaszowi!» (Софія Щипановська, студентка 4 курсу ФПР-20).
«Дякую найкращій родині ПОЛОНІСТІВ ХНУ за щоразу цікаві відкриття та нові можливості!» (Ольга Ткаченко, магістрантка 1 курсу ФППм-23).
«Хочу щиро подякувати, пане Лукашу, за участь у гостьовому занятті. Ваш виступ був надзвичайно цікавим і пізнавальним. Ви зуміли чудово передати матеріал і зацікавити аудиторію своїм досвідом та знаннями. Ваш внесок у наш захід неоціненний, і ми вдячні вам за відданість і професіоналізм.Сподіваюся, що ми зможемо запросити вас знову на розмовний клуб «Kawusia z mleczkiem» у майбутньому. Ще раз щиро дякую за вашу час і зусилля» (Світлана Войталюк, керівник розмовного клубу «Kawusia z mleczkiem», старший викладач кафедри слов’янської філології).
Хочемо зазначити, що такі гостьові заняття завжди мають величезну роль, адже доповнюють знання студентів із тих дисциплін, які вони вивчають на своїх освітньо-професійних програмах, на яких навчаються. Заняття, яке вони відвідали сьогодні, це додаткові знання із дисциплін: «Польська мова», «Інформаційні технології в сучасному освітньому просторі», «Методика викладання польської мови і літератури у ЗВО», «Міжкультурна комунікація в перекладознавчому аспекті» та ін. І найголовніше – спілкування мовою своєї майбутньої професії із мовним носієм.
Щиро дякуємо усім, хто не шкодує свого часу, ділиться досвідом і навчає, та усім, хто прагне нових знань, їх шукає й отримує!
Інформація кафедри слов’янської філології